Jeśli czas nas czegoś nauczył, to tego, że nowsze nie musi być lepsze. W świecie laptopów, często oznacza to płacenie znacznie więcej za bycie beta testerem sprzętu. Kupując starszy używany laptop – poleasingowy lub odnowiony, płacisz nie tylko dużo mniej, ale zmniejszasz ilość odpadów elektronicznych. Nie obawiaj się, nie oznacza to rezygnacji z wydajności i czasu pracy na baterii. Odkąd Intel wypuścił czterordzeniowe, hiperwątkowe procesory serii U i sześciordzeniowe, hiperwątkowe procesory serii H w 2017 roku oraz, a Nvidia wypuściła swoje procesory graficzne Turing serii 10xx w 2016 roku, komputerom nie brakuje wydajności. Na popularności zyskały także laptopy z procesorem Intel Core i7 – duża część oferty to laptopy poleasingowe. Nawet jeśli idealny laptop poleasingowy i7 dla Twoich potrzeb nie jest już dostępny u producenta, nie oznacza to, że nie możesz go kupić. Zawsze można znaleźć polecane sklepy internetowe z takim rodzajem sprzętu.

Na co zwrócić uwagę kupując poleasingowy laptop i7?

Ta lista nie jest wyczerpana, ponieważ opiera się na laptopach poleasingowych i7, które sami użytkowaliśmy. Komputery przedstawione w tym artykule zostały wybrane zgodnie z kilkoma kluczowymi zasadami dotyczącymi: ceny, CPU, GPU i wyświetlacza. Jeśli więc znajdziesz inny laptop, który również spełnia te wymagania, nie rezygnuj z niego tylko dlatego, że nie został tu wymieniony.

Cena laptopa i7

Jednym z kluczowych punktów rozważań dla zakupu laptopa poleasingowego jest cena. Wcześniej używany sprzęt będzie znacznie tańszy niż podobnie wyposażony nowy. Naszym założeniem jest poszukiwanie urządzenia w cenie między 1000 zł a 3000 zł.

Wydajność poleasingowego sprzętu

W kwestii wydajności, procesorów i układów graficznych Intel Core i7 (8. gen.) i Turing (10. gen.) wyznaczyły punkt, w którym mobilna moc obliczeniowa wykonała skok do przodu. Od tego czasu wzrost wydajności i efektywności był znacznie szybszy. Dlatego w przypadku poleasingowego sprzętu, pod względem wydajności najlepiej sprawdzają się ultrabooki z procesorami co najmniej 8. generacji oraz laptopy dla graczy z kartami graficznymi co najmniej z serii GTX 10xx. Większość laptopów od 2017 roku będzie pasować do tych wymagań. Istnieją jednak pewne wyjątki od reguły. Jeśli naprawdę potrzebujesz laptopa tylko do podstawowej pracy, będziesz w stanie wydać mniej, wybierając ultrabooka z procesorem serii U trzeciej generacji (starsze ThinkPady zwykle ładnie wypełniają tę niszę). Tablety również są generalnie zwolnione z tego powodu, ze względu na większy pobór mocy 4-rdzeniowych/8-wątkowych procesorów w tak małej obudowie z ograniczoną pojemnością baterii.

Wyświetlacz dobrego laptopa

Wreszcie, najważniejszym wymogiem dotyczącym wyświetlacza laptopa (nie dla graczy) będzie rozdzielczość 1080p (FHD) przy użyciu technologii IPS i posiadanie w miarę przyzwoitego odwzorowania kolorów. FHD IPS jest standardem od dłuższego czasu, więc większość laptopów poleasingowych i7, będzie również spełniać nasze wymagania. Istnieją jednak pewne wyjątki, ponieważ niektóre laptopy Dell i Lenovo zostały mają wyświetlacze TN o niskiej jakości 1366 x 768 jako sposób na obniżenie ceny dla klientów korporacyjnych. W przypadku wyświetlacza laptopa gamingowego, prawdopodobnie będziesz potrzebował 120 Hz+ (zwłaszcza w przypadku strzelanek lub innych konkurencyjnych gier). Niektóre z wcześniejszych wyświetlaczy 120Hz+ mogą być niewyraźne, więc IPS i 300 nit+ jasności są dobre cechy, na które lepiej zwrócić uwagę.

Opinie o poleasingowych laptopach i7

Jedną z głównych korzyści z zakupu poleasingowego laptopa i7 jest słuchanie o tym, które modele mają dobrą / złą reputację. To przewaga, jaką zyskujesz, dzięki upływowi czasu. Dany model już dawno wypuszczony został na rynek, co oznacza, że został dogłębnie przetestowany pod kątem usterek i wad produkcyjnych. Wybierając takie urządzenie, wiesz, że jedyne, co może się zepsuć, to części eksploatacyjne. Długoterminowe recenzje i masowe opinie użytkowników są dostępne, a błędy i idiosynkrazje urządzenia będą znane. Ogólnie rzecz biorąc, masz większą pewność, co otrzymasz w używanym laptopie, niż w nowym. Mając już za sobą nasze wymagania, przejdźmy do laptopów.

Ultraprzenośny laptop poleasingowy Dell XPS 13 9360 i7

Jeśli szukasz niezwykle kompaktowego ultrabooka z długim czasem pracy na baterii i solidną wydajnością w niskiej cenie, laptop poleasingowy Dell XPS 13 i7 jest na szczycie zestawienia. Jego zalety to:
 • Można znaleźć za 2300-3000 zł np. w TanieKomputery.pl
 • Ostatni XPS 13 z USB-A, Thunderbolt 3.
 • Dostępny z 4-rdzeniowymi/8-wątkowymi procesorami Intela 8. generacji.
 • Większa bateria od kolejnych generacji.
 • Znakomity czas pracy na baterii z i5 i wyświetlaczem FHD (9+ godzin w świecie rzeczywistym).
 • Części są łatwo dostępne, więc stosunkowo łatwo jest uaktualnić / naprawić za pomocą części z 9350/9360.
Wady Dell XPS 13:
 • Niżej położona kamera.
 • Ograniczona wydajność GPU.
 • Port TB3 ma tylko dwa złącza.
laptop poleasingowy Dell XPS 13 9360 i7
Dell XPS 13 9360 to ostatni XPS 13, który posiada porty USB Type-A
Upewnij się, że dostajesz i5 lub i7 z 8. generacji chipów Intela. W przypadku i3 lub wcześniejszych układów Intela, takich jak i7-7500U, zrezygnowałbyś z połowy rdzeni. Upewnij się też, że nie będziesz potrzebował laptopa do ważnych prezentacji wideo, bo ta kamera w lewym dolnym rogu to killer. Nadal jestem wyśmiewany przez kolegów, gdy jej używam. Jeśli potrzebujesz go na cały dzień pracy, SKU i5/FHD jest najlepszym wyborem. Unikaj konfiguracji QHD/Touch/i7, jeśli potrzebujesz więcej niż 4-5 godzin pracy na baterii.

Lekki i smukły laptop poleasingowy Dell XPS 13 9370 i7

Jeśli nie potrzebujesz portu USB-A, ale potrzebujesz TB3 o pełnej prędkości lub lepiej umiejscowionej kamery, możesz rozważyć nowszy laptop Dell XPS 13 9370 lub inne modele (9305) wciąż korzystające z konstrukcji ekranu 16:9. Zalety laptopa DEll XPS 113 9370 i7:
 • 9370 można znaleźć za 2200 zł na TanieKomputery.pl
 • Dwa czteropasmowe porty Thunderbolt, jeden port USB 3.0 Typu-C (z wyjściem na Display Port).
 • Nieco lżejszy i cieńszy od XPS-a 13 9360.
 • Ładuje się z USB-C.
 • Dostępny z procesorami 4-rdzeniowymi/8-wątkowymi do 6-rdzeniowych/12-wątkowych.
 • Grafika Intel Xe będzie wielokrotnie szybsza od poprzednich generacji grafiki Intel HD.
 • Windows Hello Kamera IR.
 • Kamera w 9305 jest w końcu nad wyświetlaczem.
 • Znakomity czas pracy na baterii z i5 i wyświetlaczem FHD (9+ godzin użytkowania w świecie rzeczywistym).
 • Części są łatwo dostępne, więc stosunkowo łatwo jest uaktualnić / naprawić z częściami z 9370 i późniejszych iteracji 16:9 XPS 13.
Wady:
 • Nadal mamy do czynienia ze źle umiejscowiona kamerą.
 • Ograniczona wydajność GPU.
 • Brak USB typu A.
 • Karta WiFi jest lutowana od tej generacji.
laptop poleasingowy Dell XPS 13 9370 i7
Laptop Dell XPS 9370 jest nieco smuklejszy i lżejszy od modelu 9360, ale traci porty USB Type-A.
Szukaj wariantów i7/FHD, aby uzyskać najlepszy stosunek ceny do wydajności i baterii. Trzymaj się z dala od modeli z i3 lub 4GB RAM. Aparat nadal będzie na dole, chyba że dostaniesz 9305, który będzie droższy.

Dell Precision 7510 Core i7 – laptop poleasingowy

Poleasingowe laptopy Dell Precision są często pomijane ze względu na popularność ThinkPadów, ale sprawiają, że doskonałe laptopy są dostępne w niskich cenach. Ostatnim w naszym zestawieniu jest Dell Precision 7510. To przedstawiciel najwyższej klasy laptopów, przeznaczony dla profesjonalnych rozwiązań. Na jego pokładzie znajdziemy w procesor Intel® Core™ i7 szóstej generacji, posiadający 4 fizyczne rdzenie oraz 8 wątków.  Zalety:
 • Tańszy niż porównywalne ThinkPady.
 • Wytrzymały.
 • Części zamienne są łatwe do zdobycia.
 • Możliwość rozbudowy pamięci RAM/WiFi/Storage.
 • Posiada końcówkę wskazującą podobną do TrackPointa z dedykowanymi przyciskami.
 • Porty USB typu A i Thunderbolt 3.
Wady:
 • Zgłaszano, że problemem o głośne działanie.
 • Szczególnie w przypadku słabych głośników.
Dell Precision 7510 Core i7 - laptop poleasingowy
Laptop poleasingowy Dell Precision 7510 Core i7
Unikaj, jeśli jesteś wrażliwy na wycie cewek, lub przetestuj osobiście przed zakupem. Upewnij się, że nie kupujesz tego z wyświetlaczem 1366×768 TN.

Podsumowanie: zestawienie laptopów Poleasingowych Core i7

Spośród wielu możliwości w ofertach różnorodnych modeli laptopów, zwykle zależy nam na jak najlepszych parametrach, tym bardziej jeśli ma być to sprzęt specjalistyczny np. do pracy lub do gier. Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na zakup jest cena. Dlatego w naszym zestawieniu przedstawiliśmy kilka laptopów poleasingowych i7, które dostępne są w niskich cenach, jako sprzęt odnowiony. Oznacza to pozbawienie wszelkich usterek technicznych, usunięcie błędów. W zależności od przyznanej klasy laptop poleasingowy może nie mieć żadnych oznak użytkowania lub niewielkie wady. Podczas zakupu zwróć na to uwagę, chociaż zwykle są to niewielkie rysy na obudowie lub ekranie. Zestawione urządzenia to laptopy poleasingowe wyposażone w Core i7 nadające im wysokiej wydajności w połączeniu z odpowiednim wyposażeniem. Źródło: ultrabookreview.com