Laptopy poleasingowe są bardzo poszukiwane przez konsumentów na całym świecie, a popyt na nie rośnie z roku na rok, zaostrzony przez pandemię. W tym artykule przedstawimy dystrybutorów, u których warto zaopatrywać się w laptopy poleasingowe, w celu odsprzedaży i jak przekształcić to w dochodowy biznes.

Obecny rynek laptopów poleasingowych

Wartość globalnego rynku laptopów osiągnęła w 2020 roku 103 miliardy dolarów , wzmocniona wzrostem popytu spowodowanym pandemią. Oczekuje się, że rynek, napędzany głównie sprzedażą w USA i Europie, będzie rósł co najmniej o 0,5% rocznie w latach 2021-2026.

Oczekuje się, że globalny rynek laptopów poleasingowych osiągnie wartość 50 miliardów dolarów w 2025 roku. Z drugiej strony oczekuje się, że sprzedaż komputerów stacjonarnych spadnie o 54 miliardy dolarów w tym samym okresie, w którym klienci przestawią się z komputerów stacjonarnych na przenośne, lekkie maszyny.

Gdzie kupić hurtowo laptopy poleasingowe?

laptopy poleasingowe dystrybutor

Wybierając hurtowego dostawcę laptopów poleasingowych, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

Głębokość oferty

Znajdź dostawcę lub platformę handlową, która może zapewnić Twojej firmie najlepszą gamę laptopów poleasingowych, umożliwiając dostarczanie klientom laptopów biznesowych, ekranów dotykowych, urządzeń 2 w 1, automatów do gier i notebooków wszystkich znanych producentów — Lenovo, Apple , HP, Asus itp.

Cena

Upewnij się, że znajdziesz dystrybutora, który pobiera uczciwą cenę za sprzedaż hurtową laptopów poleasingowych. Zwróć uwagę na rabaty przy zamówieniach o dużej ilości.

Koszty wysyłki

Zawsze kupuj w najbliższych dostępnych lokalizacjach – pozwoli to obniżyć koszty wysyłki. Niektórzy dystrybutorzy pomagają wyliczyć, ile zapasów należy zamówić, aby wypełnić pudło, paletę lub ładunek samochodu ciężarowego — dzięki czemu można zmaksymalizować dostępną przestrzeń. 

Poszukaj też dostawcy, który oferuje odbiór lokalny z jednego ze swoich centrów dystrybucyjnych.

Możliwość kupowania na warunkach

Czy dystrybutor oferuje swoim klientom możliwość odroczenia płatności o 30, 60 lub 90 dni? Może to być szczególnie przydatne dla klientów, którzy dopiero zaczynają, ponieważ dostawcy zwykle nie naliczają odsetek za odroczone terminy płatności.

Minimalne ilości zamówienia

Niektórzy dostawcy hurtowi mają wysokie minimalne wymagania dotyczące zamówienia. Sprawdź, czy możesz spełnić to wymaganie. 

Szybkość dostawy zamówienia

Poszukaj hurtownika, który obiecuje dostarczyć zamówienia hurtowe tak szybko, jak to możliwe – jeśli płacisz za koszty ogólne, opóźnienia w odbiorze przesyłek są dla Ciebie kosztowne.

Zagadnienia dotyczące transportu międzynarodowego

Jeśli jesteś kupującym za granicą, musisz znaleźć dystrybutora, który dostarcza przesyłki międzynarodowe tak szybko i jak najtaniej, jak to możliwe, jednocześnie przeprowadzając Cię przez formalności celne i podatkowe. Jeśli planujesz odebrać przesyłkę w Stanach Zjednoczonych i wysłać towar do miejsca docelowego za granicą, upewnij się, że możesz poprosić hurtownika o list przewozowy, ponieważ nie możesz wysyłać niezarejestrowanych ładunków za granicę. 

Najlepsze marki laptopów poleasingowych do hurtu

Sześć najlepiej sprzedających się marek laptopów może Cię zaskoczyć. Liderem rynku z pewnym marginesem jest Lenovo. Chiński producent produkuje cenione poleasingowe laptopy biznesowe, takie jak wypróbowany i cieszący się zaufaniem ThinkPad. Na drugim i trzecim miejscu są HP i Dell. Apple zajmuje czwarte miejsce, być może plasując się niżej, ponieważ jego maszyny należą do jednych z najdroższych na rynku. Wreszcie, piąte i szóste miejsce w globalnych rankingach sprzedaży zajmują Asus i Acer, które wytwarzają szeroką gamę laptopów, od komputerów biznesowych i wysokiej klasy laptopów do gier po budżetowe laptopy, które przemawiają do szerokiego grona klientów.

 • Lenovo – obecny udział w rynku światowym: 24,99%. Według TechRadar najlepsze modele, na które warto zwrócić uwagę, to: ThinkPad X1 Carbon, Yoga 9i, ThinkPad X1 Yoga, ThinkPad X13, ThinkPad X1 Nano, ThinkPad X12 Detachable, Legion 5 Pro, Chromebook Duo.
 • HP — Obecny udział w rynku światowym: 21,2%. LaptopMag przetestował szereg najpopularniejszych maszyn HP i stwierdził, że są to obecnie najlepsze modele na rynku: Envy 13, Envy x360 13, Spectre x360 14, EliteBook x360 1040 G7, Spectre x360 13, Chromebook x2, Omen 15 , ZBook Utwórz G7.
 • Dell — obecny udział w rynku światowym: 16,4%. TechRadar rekomenduje następujące modele jako najlepsze w swojej klasie na rok 2021: XPS 15, Alienware M15 R3, XPS 13, Alienware m17 R4, XPS 17, Precision 5750, G5 15 SE, Alienware Area-51m, Inspiron 13 7000 2-w-1 , Chromebook 3100 11.
 • Apple – Obecny udział w rynku światowym: 8,2%. Według LaptopMag modele Apple, na które warto zwrócić uwagę, to: MacBook Air M1 (2020), MacBook Pro M1 (2020), MacBook Pro (16” 2019).
 • Asus — Obecny udział w rynku globalnym: 6,0%. LaptopMag rekomenduje następujące laptopy Asus jako najlepsze na rok 2021: ZenBook 13 (UX325), Chromebook Flip C436, ROG Strix Scar III, ROG Zephyrus G14, ZenBook Pro Duo Review, ROG Flow X13, ProArt StudioBook 15, ExpertBook B945.
 • Acer — Obecny udział w rynku światowym: 5,9%. TechRadar przetestował najnowsze laptopy Acer i doszedł do wniosku, że w latach 2021-2022 warto zwrócić uwagę na następujące laptopy: Swift 3x, Spin 5, ConceptD 7, Swift 3, Predator Triton 500, Chromebook 314, Predator Helios 700, Chromebook Spin 311, Chromebook 714.

Kupowanie nowego a kupowanie poleasingowego- co jest dla Ciebie odpowiednie?

Poleasingowy laptop to używana jednostka, która przechodzi szereg testów, aby upewnić się, że działa zgodnie z oryginalnymi standardami producenta. W razie potrzeby jednostka jest naprawiana, weryfikowana, usuwana z danych, ponownie wyposażana w akcesoria i ponownie pakowana w opakowanie gotowe do sprzedaży detalicznej. 

Nowe produkty, z drugiej strony, nigdy nie były używane przez konsumenta – choć będą droższe niż odnowione urządzenia. Istnieją zalety i wady kupowania zarówno nowych, jak i odnowionych towarów w celu odsprzedaży: 

Zalety zakupu nowych laptopów:

 • Wielu klientów woli kupować nowe, ponieważ nie ufają poleasingowym lub używanym komputerom.
 • Kupowanie nowych oznacza, że ​​masz najnowsze laptopy do sprzedaży klientom, które mogą być bardziej atrakcyjne niż te od sprzedawcy, który sprzedaje tylko starsze modele.
 • Nowe laptopy posiadają atrakcyjne dla klientów gwarancje producenta.

Zalety zakupu poleasingowych laptopów:

 • Poleasingowe laptopy są znacznie tańsze w zakupie niż nowe, co oznacza, że ​​można je sprzedać średnio o 25% do 40% taniej niż nowe 
 • Oczekuje się, że wartość światowego rynku poleasingowych komputerów osiągnie 4,9 miliarda dolarów do 2027 roku . Z tego udział laptopów ma być wart 3,1 miliarda dolarów . Oznacza to, że nigdy nie było większego rynku odnowionych laptopów.
 • 75% osób twierdzi, że prawdopodobnie kupi poleasingowy sprzęt elektroniczny, a 94% osób kupiło w ciągu ostatnich trzech lat. Wskazuje to na rosnące zaufanie konsumentów do sektora remontowego.
 • Dotrzesz do szerszej bazy klientów niż tylko ci, którzy szukają nowych laptopów.
 • Kupowanie od dystrybutora najwyższej jakości poleasingowych laptopów gwarantuje, że kupisz produkty, które zostały rygorystycznie przetestowane i są objęte gwarancjami oraz wsparciem klienta, jeśli coś pójdzie nie tak.
 • Poleasingowe laptopy zazwyczaj omijają wysoki wskaźnik awaryjności nowych laptopów w pierwszym roku, co oznacza, że ​​klienci powinni korzystać z nich przez 3-5 lat bez obaw o awarię.

Sprzedaż laptopów – lokalnie a online

Lokalna sprzedaż laptopów

Lokalna sprzedaż laptopów ma kilka zalet. Obejmują one:

 • Brak kosztów wysyłki wychodzącej — zazwyczaj klienci w Twojej okolicy chętnie przyjdą i odbiorą od Ciebie zakupy. 
 • Niższy wskaźnik zwrotów — z reguły klienci, którzy kupują od lokalnego dostawcy, są mniej skłonni do zwrotu produktu niż w przypadku zakupu ze źródła internetowego. 
 • Konsumenci niechętnie kupują drogie przedmioty przez Internet – laptopy mogą być drogie, a wielu klientów nadal ostrożnie podchodzi do wydawania dużych sum pieniędzy w Internecie, chyba że istnieje gwarancja, że ​​otrzymają zwrot pieniędzy, jeśli coś pójdzie nie tak. 
 • Możliwość rozwijania reputacji lokalnie w swojej społeczności i wśród klientów – poczta pantoflowa jest niezwykle ważna w handlu detalicznym, a solidne ugruntowanie w lokalnej społeczności oznacza, że ​​klienci są bardziej skłonni do rozpowszechniania informacji o Twojej firmie. 
 • Sprzedaż fizyczna powoduje więcej zakupów impulsywnych — dobrze ugruntowaną zasadą psychologii handlu detalicznego jest fakt, że 40% klientów kupujących w sklepach stacjonarnych jest bardziej podatnych na zakupy impulsowe w porównaniu z zaledwie 25% klientów internetowych. Może to zwiększyć wartość Twojej firmy, zwłaszcza jeśli chodzi o dodatki, które możesz sprzedawać wraz z głównym asortymentem laptopów, takie jak etui, akcesoria i urządzenia peryferyjne.

Sprzedaż laptopów w Internecie

Chociaż sprzedaż lokalna jest atrakcyjna z powodów wymienionych powyżej, sprzedaż internetowa ma również wiele zalet. Obejmują one:

 • Nie musisz płacić za powierzchnię handlową — chociaż założenie sklepu w Twojej okolicy może być świetnym sposobem zarówno na przyciągnięcie, jak i zatrzymanie klientów, koszty związane z tym mogą pochłonąć zyski, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz. Sprzedaż online oznacza, że ​​nie będziesz płacić czynszu ani kosztów ogólnych, takich jak pensje i rachunki. Chociaż nadal będziesz płacić za sprzedaż online, są one znacznie niższe niż opłaty za prowadzenie własnego sklepu.
 • Sprzedawaj w wolnym czasie — wiele osób decyduje się na dodatkową sprzedaż online, zachowując stałą pracę i realizując zamówienia online wieczorami iw weekendy. Sprzedaż online jako praca dodatkowa to świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, a niektórzy sprzedawcy odkrywają nawet, że z czasem ich sprzedaż detaliczna online rośnie do tego stopnia, że ​​mogą zamienić swoje hobby w główne źródło dochodu.
 • Dotrzyj do ogromnej publiczności – w samych Stanach Zjednoczonych jest ponad 220 milionów klientów online, a liczba ta rośnie z każdym rokiem. Oznacza to, że Twoja firma online ma potencjał dotarcia do ogromnej bazy klientów, a to może znacznie zwiększyć Twoje szanse na sprzedaż.

Źródło: gowholesale.com