Kupowanie poleasingowego sprzętu może przysporzyć kłopotów. Głównie ze względu na małe zaufanie wobec sklepów oferujących taką elektronikę. Utarte skojarzenia, prowadzą do podejrzliwości o jakość i sprawność sprzętu oraz podejrzanie niską cenę. Jednak jest wiele sklepów, sprzedawców oferujących sprawne i laptopy poleasingowe, które rzeczywiście przeszły proces odnawiania i idealnie nadają się do codziennego użytkowania. Jeśli szukasz lokalnie, wpisując w wyszukiwarkę: Laptopy poleasingowe Warszawa, otrzymujesz kilkadziesiąt wyników. Ale który z nich wybrać?

laptopy poleasingowe Warszawa

Gdzie kupić laptopy poleasingowe w Warszawie?

Ceny elektroniki stale rosną, spowodowane głównie niestabilnością gospodarczą, rosnącymi kosztami paliwa i skutkami Covid na całym świecie. Dobre oferty pojawiają się bardzo rzadko, ale jest jedna alternatywna opcja – jeśli chcesz kupić dobrego ale taniego laptopa – wybór poleasingowego laptopa w Warszawie.

To urządzenia, które zwykle posiadają gwarancję, dzięki czemu jest to znacznie bezpieczniejszy sposobem zakup niż korzystanie z Allegro, Facebook Marketplace, lub innej strony, gdzie ludzie sprzedają rzeczy prywatnie.

Poleasingowe laptopy nie są to nowe urządzenia, ale mogą być niemal tak dobre jak nowe, tańsze i pozbawione wszelkich usterek produkcyjnych i technicznych.

Poleasingowe laptopy w Warszawie

Kupując laptopy poleasingowe w Warszawie musisz pamiętać, że jest to sprzęt, który został kupiony przez innych ludzi – zwykle firmy i był używany, lub po prostu został zwrócony w krótkim okresie.

Słowo „poleasingowe” kojarzy nam się często ze zużytym sprzętem, rzeczywistość jest taka, że żaden sprzedawca nie będzie sprzedawać używanych laptopów, które nie działają poprawnie. Z oczywistych względów naraża się na utratę zaufania klientów i zwroty produktów. Dlatego kupując poleasingowe laptopy w Warszawie stacjonarnie lub przez internet, pamiętaj aby sprawdzać okres gwarancyjny i politykę zwrotów.

W zależności od przyznanej danemu laptopowi klasy (A-C) może mieć oznaki użytkowania – zadrapania lub wady. Zawsze możesz wybrać, który „stopień” chcesz, co oznacza, że laptopy poleasingowe klasy A będą wyglądały i pracowały jak nowe, dopiero w B i C dostrzeżesz widoczne uszczerbki.

Zaletą zakupu sprzętu B i C jest to, że można go kupić w znacznie niższej cenie niż kosztowałby nowy w zapieczętowanym pudełku.

Czy poleasingowy jest tym samym, co używany?

W pewnym sensie. Jak widać z powyższego opisu, poleasingowy laptop będzie prawdopodobnie używany wcześniej, a następnie wróci do sprzedawcy, który z kolei sprawdzi, wykasuje błędy, usunie usterki i dane użytkownika. Ale to jest inny zakup niż wybór używanego urządzenia od prywatnego sprzedawcy, ponieważ wtedy nie ma gwarancji i możliwości zwrotu, jeśli coś pójdzie nie tak wkrótce po zakupie.

Różnica jest zazwyczaj odzwierciedlona w cenie, prawdopodobnie znajdziesz ten sam laptop taniej u prywatnego sprzedawcy niż poleasingowy w sklepie w Warszawie. Więc kwestia jest taka, czy chcesz podjąć ryzyko, czy nie.

Bezpieczne kupowanie poleasingowych laptopów w Warszawie

W dzisiejszych czasach poleasingowe urządzenia stają się o wiele bardziej powszechne. Firmy takie jak Apple i Amazon mają dedykowane sekcje odnowione na swoich stronach internetowych, nie wspominając o wielu stacjonarnych sklepach w Warszawie, które specjalizują się w tego rodzaju produktach.

Najlepsze jest to, że poleasingowe laptopy również objęte są gwarancją: roczną, półroczną, lub krótszą i zwykle masz możliwość 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, jeśli zmienisz zdanie. Więc można je zwrócić tak, jak nowy laptop.

Masz także pewność, że komputer został dokładnie sprawdzony w procesie odnawiania i powinien mieć dobrą baterię z co najmniej 80% jej oryginalnej pojemności.

Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić gwarancję, którą oferuje sprzedawca internetowy lub sklep stacjonarny w Warszawie, aby móc natychmiast zwrócić przedmiot, jeśli nie będziesz z niego zadowolony. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że możesz być mile zaskoczony jakością i stanem laptopów poleasingowych, które kupujesz, nie wspominając o pieniądzach, które zaoszczędzisz.

Najlepsze miejsca na zakup poleasingowych laptopów w Warszawie

Decydując się na zakup poleasingowego laptopa w Warszawie masz kilka możliwości. Możesz kupić go u producenta np. Dell, Apple, którzy oferują nieco droższy niż inni sprzedawcy, ale zweryfikowany pod kątem sprawności sprzęt. Drugą opcją jest zakup w sklepie internetowym. Trzecia często połączona z drugą, ponieważ internetowa sprzedaż u jednego sprzedawcy często odbywa się również stacjonarnie. Możesz zatem kupić poleasingowy laptop w Warszawie również w sklepie stacjonarnym. W tym przypadku mankamentem będzie dostęp do ograniczonej oferty produktów i braku porównania cen z innych ofert.

Wybór jest duży, w wielu miejscach możesz kupić poleasingowy laptop, sam wybierzesz najlepszą opcję.

Źródło: techadvisor.com