Jest wiele opinii na temat poleasingowych laptopów. Część osób patrzy na nie, jak na sprzęt gorszego sortu, używany i pewnie do tego zniszczony. Pozostała część, która wie trochę więcej, rozumie, że to urządzenia w zaskakująco dobrym stanie nie tylko technicznym, ale i wizualnym. Czym dokładnie są i gdzie najlepiej kupić poleasingowe laptopy w Krakowie? Na wszystkie te pytania odpowiemy poniżej.

Czym są laptopy Poleasingowe? Kraków

Laptopy Poleasingowe Karków to zwykle, ale nie zawsze wcześniej używane komputery przenośne i stacje robocze. To dość duży obszar rynku, w którym powtórnie wykorzystuje się sprzęt, który był wykorzystywany przez firmy w okresie leasingu. Po tym czasie sprzęt wraca do producenta lub certyfikowanego miejsca odnawiania.

laptopy poleasingowe kraków

Laptopy poleasingowe nie zawsze są sprzętem używanym, ponieważ to także urządzenia, które wróciły do sprzedawcy jeszcze w okresie zwrotu, z różnych przyczyn:

  • nietrafionego zakupu,
  • niezgodnych parametrów z oczekiwaniami kupującego,
  • wadami produkcyjnymi.

Etapy odnawiania laptopów poleasingowych

Dalsza droga laptopów poleasingowych kieruje do procesu odnawiania. Dzieli się on na trzy etapy:

Weryfikacja

Naprawa wymiana

Testy

Etap weryfikacji laptopów poleasingowych polega na sprawdzeniu stanu faktycznego. Określeniu, czy podczas okresu leasingu stacja robocza uległa uszkodzeniom zewnętrznym, czy należy naprawić lub wymienić jakiekolwiek komponenty wewnętrzne. Jeśli urządzenie wróciło ze względu na wady produkcyjne, należy je zweryfikować.

Aby laptop poleasingowy mógł trafić do sprzedaży np. w Krakowie musi przejść jeszcze dwa etapy. Kolejny obejmuje naprawę zdiagnozowanych błędów, usunięcie usterek i wyczyszczenie danych poprzedniego użytkownika.

Ostatnim krokiem jest sprawdzenie dokonanych napraw. Szereg testów ma obnażyć wszelkie nienaprawione usterki. Jeśli takowych nie ma – komputer trafia do sprzedaży. Jeśli są – laptop wraca na pierwszy etap procesu odnawiania.

Gdzie kupić laptop poleasingowy w Krakowie?

Jest co najmniej kilkanaście miejsc w Krakowie, gdzie możesz kupić laptop poleasingowy i w centrum miasta, i na obrzeżach. To zarówno sklepy stacjonarne, jak i wirtualne oznaczenia na mapach Google. Przedstawię Ci kilka rad, którymi warto się kierować, wybierając miejsce zakupu takiego sprzętu.

  1. Sprawdź sprzedawcę – bez względu na to, czy wybierasz sklep stacjonarny z laptopami poleasingowymi w Krakowie, czy online, lepiej zweryfikować miejsce zakupu. Mam na myśli poznanie opinii innych klientów przede wszystkich na temat otrzymanych produktów.
  2. Polityka zwrotu – sprawdź, czy jeśli laptop poleasingowy Ci się nie spodoba lub będzie niesprawny, będziesz mógł go zwrócić. Dowiedz się, jaki do dokładnie czas. O ile w przypadku zakupów w sklepach internetowych otrzymujesz 30-dniowy okres zwrotu, o tyle w przypadku stacjonarnych sklepów może wyglądać to inaczej. Najprostszy sposób: zapytaj sprzedawcę lub przeczytaj regulamin zwrotów.
  3. Raty – jeśli nie masz wystarczającej kwoty i cena jest powodem, dla którego decydujesz się na zakup poleasingowego laptopa w Krakowie, dowiedz się, czy sklep oferuje sprzedaż ratalną. Poza faktem, że to dobre rozwiązanie, jeśli nie stać Cię na wydatek kilku tysięcy, współpraca z bankiem zwiększa nieco wiarygodność sklepu.
  4. CENA laptopa poleasingowego to jeden z ważniejszych aspektów zakupu laptopa poleasingowego. Jeśli wybrałeś konkretny model, porównaj ceny w różnych miejscach, włączając sklepy stacjonarne i internetowe w Krakowie.