Jeśli szukasz najlepszego laptopa poleasingowego dla grafika, to dobrze, że trafiłeś do naszego zestawienia urządzeń do projektowania graficznego. Laptop zdolny do wykonywania zadań takich jak projektowanie 3D i ilustracje, powinien mieć także ściśle określone parametry, co szeroko omówimy. Przedstawimy kilka poleasingowych laptopów, które spełniają te wymagania. Wśród naszej listy znajdziesz coś na każdą kieszeń, ponieważ obejmuje ona zarówno tańsze, jak i droższe sprzęty. Ale najpierw zobaczmy, jakie cechy powinniśmy wziąć pod uwagę, szukając najlepszego laptopa dla grafika.

Laptop poleasingowy dla grafika

Byłbyś zaskoczony i zdezorientowany w tym samym czasie, widząc listę laptopów dla grafików. Wymagają one nie tylko najnowocześniejszych technologii, ekranu o rozdzielczości 4K, ale także błyskawicznie działającego systemu i wydajności. W internecie znajdziesz niezliczoną ilość tanich laptopów dla grafików, ale uważaj, nie każde tanie urządzenie, oznacza w pełni sprawne. Sprawdź miejsce zakupu i warunki gwarancji poleasingowego laptopa.

Jaki wybrać laptop dla grafika?

Jak wszyscy wiemy, projektowanie graficzne obejmuje różne ciężkie zadania, więc laptop powinien mieć przyzwoitą moc, aby działać płynnie. Najlepszy laptop dla grafika powinien mieć szybki wielordzeniowy procesor i wydajną kartę graficzną. Dwa inne ważne czynniki to dobra ilość pamięci RAM i wystarczająco duży dysk SSD, zdolny do przechowywania dużych plików projektu. Dysk SSD sprawia, że otwieranie i przenoszenie plików jest znacznie szybsze. Takie właśnie modele przedstawiamy w naszym zestawieniu.

Jednym z wymogów poleasingowego laptopa dla grafika i edycji wideo jest wysokiej jakości ekran zdolny do dokładnego wyświetlania szczegółów i kolorów oraz posiadający odpowiednie przestrzenie kolorów – nie trzeba wspominać, że rozmiar wyświetlacza jest również istotny. Przenośność jest równie ważnym czynnikiem. Najlepszym wyborem jest ten, który jest wygodny do przenoszenia oraz ma wystarczającą żywotność baterii, aby pracować przez cały dzień.

Po omówieniu tych cech bardziej szczegółowo, przedstawimy niektóre z poleasingowych laptopów do projektowania graficznego.

Używany laptop dla grafika: wymagania oprogramowania do projektowania

Nie wszystkie programy do projektowania mają te same wymagania. Każde oprogramowanie może wymagać określonego zestawu sprzętu. Tutaj zebraliśmy wymagania dotyczące używanego laptopa dla grafika, niezbędne do uruchamiania najpopularniejszych programów do projektowania. Ponieważ wszystkie narzędzie są od czasu do czasu aktualizowane, zalecamy sprawdzenie dokumentacji producenta w celu uzyskania aktualnych specyfikacji.

laptop poleasingowy dla grafika

Minimalne wymagania dotyczące poleasingowego laptopa dla grafika

Chociaż uruchamianie różnych programów do projektowania wymaga innych parametrów, tutaj omówimy najbardziej ogólne, których potrzebujesz w poleasingowym laptopie do projektowania graficznego.

Procesor w laptopie do grafiki

CPU, czyli procesor, to jednostka, która kontroluje funkcje laptopa. Poleasingowy laptop do projektowania graficznego powinien mieć szybki, wydajny procesor, aby uruchomić oprogramowanie do projektowania. Większość programów będzie wymagała procesora pracującego z częstotliwością co najmniej 1Ghz. Powinien on być w stanie wykonać ponad miliard obliczeń na sekundę. Zdecydowanie zalecamy szukanie jeszcze szybszych procesorów, jeśli możesz sobie na nie pozwolić. Większość projektantów uważa, że cztero- lub ośmiordzeniowe procesory są dobre dla ich pracy. Mówiąc prościej, jeśli lubisz procesor Intela, najlepszym wyborem będzie Core i7 (zobacz poniżej w zestawieniu). Możesz jednak użyć również Core i5, ale uważaj na generację (8. lub wyższa). Jeśli jesteś zwolennikiem procesorów AMD lub lubisz korzystać z innych serii procesorów intelowskich, każdy procesor 2 GHz lub szybszy jest dobrym wyborem.

Ile RAM dla grafika?

Random Access Memory, które możesz nazwać „pamięcią”, to rodzaj pamięci krótkotrwałej. RAM przechowuje dane, do których komputer musi mieć natychmiastowy dostęp, takie jak wszystkie informacje w pliku, nad którym aktualnie pracujesz. Jeśli zazwyczaj otwierasz kilka aplikacji jednocześnie lub pracujesz z dużymi plikami, będziesz potrzebował więcej pamięci RAM. Więcej pamięci RAM zapewnia płynne przełączanie między programami dla grafika i przewijanie złożonych plików. Postaraj się uzyskać tyle pamięci, na ile możesz sobie pozwolić w laptopie. W przypadku taniego laptopa poleasingowego będziesz potrzebował 8Gb pamięci RAM. Ale jeśli chcesz najlepszy laptop do projektowania graficznego i edycji wideo, przejdź do 16 lub 32 gigów. Ale nie martw się, jeśli konfiguracja laptopa, który chcesz kupić, nie zawiera wystarczającej ilości pamięci RAM dla twoich potrzeb. Możesz kupić pamięć i łatwo uaktualnić pamięć RAM.

Pojemność dysku

Dyski pamięci masowej to tradycyjne dyski twarde (HDD) lub dyski półprzewodnikowe (SSD). Dyski twarde to metalowe dyski z powłoką magnetyczną, które fizycznie się obracają. Są tańsze i mają większą pojemność, ale mogą być problematyczne w laptopach. Dyski SSD składają się z chipów pamięci i nie mają ruchomych części. Są lżejsze, szybsze i bardziej wytrzymałe niż dyski HDD, ponieważ nie mają ruchomych części. Jeśli dużo się przemieszczasz podczas pracy, wybierz dysk SSD. W przeciwnym razie możesz spróbować dysków HHD, które są zwykle o połowę tańsze za tę samą pamięć masową. Jeśli wolisz wybrać HHD, zwróć uwagę na prędkość dysku twardego przy 7200rpm. W przypadku zewnętrznego dysku twardego 5400rpm będzie wystarczające, jeśli chcesz go używać do przechowywania plików, a nie uruchamiania oprogramowania.

Podsumowując, dysk twardy o pojemności 1 TB to najlepszy wybór do laptopa dla grafika. Ale ponieważ dyski twarde są coraz tańsze, możesz wybrać 256 lub 512 GB na razie i nie wydawać pieniędzy na dyski twarde teraz.

Jak duży wyświetlacz dla grafika?

Projektowanie graficzne jest medium wizualnym, więc kup najlepszy monitor, na jaki możesz sobie pozwolić. Większość projektantów uważa, że 13-calowy monitor jest zbyt mały do prac graficznych. Każdy monitor mniejszy niż 10 cali może nawet nie uruchomić programów do grafiki. Postaraj się o laptopa z co najmniej 15-calowym wyświetlaczem. Możesz nawet pomyśleć o 17 calach, jeśli nie chcesz nosić laptopa przy sobie. Ale najlepszy rozmiar wyświetlacza, który jest przenośny i łatwy do przenoszenia, to około 15 cali.

Możesz również poszukać ekranu HiDPI. Ten rodzaj ekranu ma większą gęstość pikseli i pozwala zobaczyć więcej szczegółów. Uważamy, że ekran 1920×1080 pikseli to najniższe ekrany końcowe dla praktycznej konstrukcji.

Dokładność kolorów

Kolejną rzeczą, którą powinieneś rozważyć wybierając poleasingowy laptop dla grafika, jest dokładność monitora i szeroka paleta kolorów. Jeśli barwa jest dla Ciebie najważniejsza, szukaj monitora ze 100% Adobe® RGB. Niższa liczba Delta-E wskazuje, że monitor jest bliższy pełnej dokładności. Wynik Delta-E poniżej 5 jest odpowiedni dla laptopa projektanta. Jednak Delta-E nie jest jedynym ważnym czynnikiem, ponieważ powinieneś zwrócić uwagę również na paletę kolorów.

Karta graficzna w laptopie grafika

Karty graficzne są niezbędne w każdym laptopie używanym przez projektanta. Karta ze średniej półki jest zalecana dla projektantów, którzy zajmują się projektowaniem i rysowaniem 2D. Oznacza to, że coś takiego jak NVIDIA GeForce GTX1050 lub Radeon R7 firmy AMD będzie dobrym wyborem. Jeśli zajmujesz się modelowaniem 3D, będziesz potrzebował mocniejszej karty graficznej. Polecamy najnowszą serię układów GeForce firmy NVIDIA, a jeśli jesteś fanem firmy AMD, możesz zdecydować się na serię R9 układów Radeon.

Laptop poleasingowy dla grafika

Sześć najlepszych poleasingowych laptopów dla grafików

Teraz, gdy znasz minimalne wymagania dotyczące dobrego laptopa do projektowania graficznego, nadszedł czas, abyśmy zaoferowali Ci nasze najlepsze poleasingowe laptopy dla grafików. W naszym zestawieniu przedstawimy kilka przykładów, które są odpowiednie dla projektantów.

1. HP ZBook 17 G2 dla grafika

HP ZBook 15U G3 dla grafika
HP ZBook 17 G2 dla grafika

Procesor: Intel Core i7-6th Gen.
Grafika: Intel HD Graphics 4600 + NVIDIA Quadro K3100M 4GB DDR5 256 Bit
Pamięć masowa: 240GB SSD
Pamięć: 16GB DDR4
Wyświetlacz: 17 cali

Ta cienka i lekka mobilna stacja robocza to kolejna popularna aktualizacja serii ZBook 15u. Mobilne stacje robocze są zbudowane tak, aby zapewnić wydajność komputera stacjonarnego w przenośnych ramach. HP ZBook 17 G2 jest niedrogi, przenośny i profesjonalny. Jego pojemność 240GB, szybkość przetwarzania i moc graficzna sprawiają, że jest to dobry wybór dla grafików. Ważną cechą tego laptopa jest to, że nigdy nie zabraknie Ci danych wejściowych podczas korzystania z niego. Wyświetlacz o przekątnej 17 cali to najbardziej odpowiedni rozmiar dla grafika: nie za ciężki do przenoszenia i nie za mały, aby zobaczyć szczegóły. Chociaż design tego laptopa nie jest zbyt wyjątkowy, jest ładny w dotyku i dla oka.

2. Laptop Dell Inspiron 5575 do projektowania graficznego

Laptop Dell Inspiron 5575 do projektowania graficznego
Laptop Dell Inspiron 5575 

Procesor: AMD Ryzen 5 2500U
Grafika: AMD Radeon HD
Pamięć masowa: 512GB SSD
Pamięć: 16GB DDR4
Wyświetlacz: 15,6 cala

Dell Inspiron 5575 to świetny laptop ze średniej półki cenowej. Oferuje doskonałą moc obliczeniową wewnątrz dobrze zbudowanego korpusu, który jest smukły i dobrze wygląda. Laptop ten jest trwały i nadaje się do rozbudowy, posiada gniazdo M.2 na dysk SSD, dzięki czemu jest dobrym wyborem dla grafików, którzy chcą mieć więcej miejsca do przechowywania danych. Jeśli chodzi o wydajność procesora, Rzyen 5 2500U najlepiej wypada w porównaniu z procesorem Intel Core i5. Oznacza to, że procesor tego Laptopa jest wystarczająco szybki do projektowania graficznego. Inną cechą tego laptopa jest kompetentny zintegrowany procesor graficzny (GPU), czyli wyspecjalizowany procesor pierwotnie zaprojektowany w celu przyspieszenia renderowania grafiki.

3. Poleasingowy HP ZBook 15 G2 do grafiki

Poleasingowy HP ZBook 15 G2
Poleasingowy HP ZBook 15 G2

Procesor: Intel Core i7 – czwarta generacja
Grafika: NVIDIA Quadro K2100M 2GB GDDR5
Pamięć masowa: 512GB SSD
Pamięć: 16GB DDR3
Wyświetlacz: 15 cali

HP ZBook 15u G2 to kolejny lekki notebook do pracy, płynnie działający przy otwartych wielu programach. Ma wytrzymałą konstrukcję zgodną ze standardami wojskowymi i niezawodną ogólną wydajność. 15-calowy wyświetlacz jest jasny i dokładny oraz wyświetla wiele kolorów. Ten laptop ma tyle portów, ile może być potrzebne. Inną cechą tego laptopa jest to, że działa chłodno. Audio może nie być tak dobre w ZBook 15u G2, co nie przeszkadza projektantowi w zaspokojeniu podstawowych potrzeb.

4. Lenovo ThinkPad T460p

Lenovo ThinkPad T460p
Lenovo ThinkPad T460p

Procesor: Intel Core I7 – szósta generacja
Grafika: NVIDIA GEFORCE 940MX
Pamięć masowa: 128GB SSD
Pamięć: 8GB DDR4
Wyświetlacz: 14 cali

Lenovo ThinkPad T460p daje Ci potężny, czterordzeniowy procesor wewnątrz lekkiej, wytrzymałej konstrukcji. Czas pracy na baterii jest długi, a klawiatura wygodna. Cechą, która może nie być ulubioną dla niektórych użytkowników jest jego 14-calowy wyświetlacz. Możesz mieć lepszy wybór, jeśli potrzebujesz większego ekranu do projektowania graficznego. Ale dla projektantów, którzy dużo noszą swoje laptopy, ten laptop z małym wyświetlaczem jest łatwiejszy do przenoszenia.

Ponadto ten laptop oferuje kilka portów dla urządzeń peryferyjnych i zewnętrznych monitorów, co może być rozwiązaniem problemu stosunkowo małego wyświetlacza. Jednym z czynników, które sprawiają, że Lenovo ThinkPad T460p jest najlepszym laptopem do projektowania graficznego i edycji wideo, jest szybki transfer danych. Dzięki portowi USB 3.0 można przesyłać duże pliki z pracami projektowymi dziesięć razy szybciej niż w przypadku starszych technologii USB.

5. MSI Creator 15M A9SD dla grafika

5. MSI Creator 15M A9SD dla grafika
MSI Creator 15M A9SD dla grafika

Procesor: Intel Core i5 – 9. generacja
Układ graficzny: Nvidia GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR5
Pamięć masowa: 256 GB SSD
Pamięć: 8GB DDR4
Wyświetlacz: 15,6 cala

Biznesowy laptop MSI Creator 15M A9SD skierowany jest do kreatywnych użytkowników, jednak początkowo może wyglądać jak laptop do gier. Model ten jest o wiele bardziej nowoczesny niż podobne modele z tej serii. Posiada piękny 15,6-calowy wyświetlacz 4K OLED, odpowiedni dla projektantów, którzy muszą zwracać szczególną uwagę na szczegóły. Wyświetlacz ma szerszą gamę kolorów i wyższy współczynnik kontrastu, które są idealne do kreatywnych prac, takich jak edycja zdjęć i wideo. MSI Creator 15 ma długi czas pracy na baterii i aplikację True Color, która pomaga dostosować się do Adobe RGB, sRGB i innych. Touchpad jest nieco mały, co sprawia, że nie będzie dla Ciebie problemem, jeśli używasz myszy.

6. Laptop poleasingowy Dell Precision 7510

Laptop poleasingowy Dell Precision 7510
Laptop poleasingowy Dell Precision 7510

Procesor: Intel XEON CPU
Grafika: NVIDIA QUADRO M2000M 4GB GDDR5
Pamięć masowa: 240GB HDD
Pamięć: 16GB DDR4
Wyświetlacz: 15,6 cala

Ostatnim w naszym zestawieniu modelem jest laptop Dell Precision 7510. Mobilne stacje robocze Precision firmy Dell oferują maksymalnie wydajne komponenty na całej powierzchni. Posiadają wytrzymałe systemy chłodzenia i panele wyświetlacza o dokładnym odwzorowaniu kolorów. Precision 7510 wspiera każdego ze względu na wysoce konfigurowalną specyfikację. Model ten jest zdecydowanie wart rozważenia dla osób, które nie przejmują się zbytnio tym, że wyświetlacz i waga nie są idealne. Jest to laptop, który ma zastąpić komputery typu workstation.

Podsumowanie zestawienia laptopów poleasingowych dla grafików

Istnieją różne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania poleasingowego laptopa dla grafika. Te cechy obejmują procesor, pamięć RAM, dysk pamięci masowej, rozmiar i typ wyświetlacza oraz karty graficzne. Do uruchomienia każdego oprogramowania potrzebna będzie inna konfiguracja laptopa. Ale niektóre minimalne wymagania mogą doprowadzić Cię do wyboru najlepszego budżetowego laptopa do projektowania graficznego. Z procesorem o częstotliwości ponad 2 GHz i ponad 8 GB pamięci RAM, będziesz miał wystarczającą moc obliczeniową i pamięć. Inne wymagania to dysk twardy o pojemności ponad 256 GB, monitor pokaźniejszy niżeli 13 cali i karta graficzna ze średniej półki. Każdy z tych parametrów wzięliśmy pod uwagę tworząc to zestawienie, mamy nadzieję, że znalazłeś coś dla siebie.

Źródła: vintechcomputers.com, itsizer.com