Laptopy poleasingowe HP to czyste, w pełni funkcjonalne urządzenia, które zostały zwrócone z różnych powodów. Odnowiony model laptopa, czy drukarki mógł zostać zwrócony, ponieważ klient zmienił zdanie, nowszy model zajął jego miejsce, zamówienie zostało anulowane, wystąpiły kosmetyczne skazy lub po prostu opakowanie zostało uszkodzone.

Pewnie wiesz, że taki zakup wiąże się z niższą ceną, ale dla niektórych, termin „poleasingowy” wzbudza więcej pytań niż zaufania: „Czy kupuję czyjś laptop z kilkoma nowymi częściami?”, „Czy oprogramowanie na moim poleasingowym komputerze stacjonarnym będzie nieaktualne?”.

Na szczęście, na te i inne częste pytania dotyczące poleasingowych laptopów można łatwo odpowiedzieć. Poznanie ich pozwoli Ci dokonać rozsądnego zakupu. W tym artykule omówimy, czym naprawdę są produkty odnowione-poleasingowe, skąd pochodzą, jakie są opinie użytkowników, gdzie je kupić i dlaczego są czasem najlepszym wyborem.

Co to znaczy „poleasingowe”?

W HP kupisz niemal każdy produkt poleasingowy: laptopy drukarki, notebooki, komputery stacjonarne, i wiele więcej. Są to produkty, które zostały zwrócone z różnych powodów, a następnie poddane rygorystycznemu procesowi regeneracji.

Skąd pochodzą poleasingowe laptopy HP?

Poleasingowe laptopy HP mogą pochodzić z różnych źródeł, w tym:

 • Zwroty od klientów i anulowane zamówienia – W pełni funkcjonalne laptopy, które opuszczają magazyn HP i dlatego nie mogą być już sprzedawane jako nowe.
 • Laptopy uszkodzone – produkty zwracane z powodu wad kosmetycznych, uszkodzeń opakowania lub uszkodzonych/brakujących części.
 • Nadwyżki magazynowe – laptopy HP zwracane przez sprzedawcę w celu zrobienia miejsca dla nowszych linii produktów.
 • Wystawa – produkty były używane jako egzemplarze wystawowe HP.
laptopy poleasingowe hp

Na czym polega odnawianie laptopów HP?

Poleasingowe laptopy HP są przywracane do pierwotnego stanu i wydajności. Każde urządzenie jest w testowane, a wszelkie wadliwe części są wymieniane. Oryginalne dane klienta są wymazywane, a inżynierowie HP sprawdzają poprawność systemu operacyjnego i oprogramowania układowego oraz ponownie obrazują nasze urządzenia zgodnie z najnowszymi aktualizacjami fabrycznymi. Urządzenia są następnie ponownie testowane, odkażane i pakowane.

Procedury odnawiania laptopów HP są zgodne z tymi samymi podstawowymi wytycznymi, co procedury testowe HP dla nowych produktów. Ostateczny test muszą przejść wzorowo.

Kiedy lepsze są produkty poleasingowe?

Oferta laptopów poleasingowych HP zawiera wysokiej jakości produkty objęte gwarancją w niskiej cenie. Do niektórych zastosowań lepiej nadaje się technologia najnowszej generacji. W innych przypadkach lepszym rozwiązaniem może być produkt regenerowany. Na przykład:

 • Nowy, popularny laptop, który jest niedostępny w magazynie, może być dostępny w puli produktów poleasingowych ze względu na zwrot lub anulowane zamówienie.
 • Twoje aplikacje nie wymagają najnowszej wydajności.
 • Jeśli firma ustandaryzowała się na określonej platformie i „nowa” produkcja na tej platformie została przerwana.
 • Sprzęt poleasingowy może oferować najlepszy stosunek ceny do wydajności.
 • Testowanie oprogramowania może być wykonywane równie skutecznie przy użyciu produktów odnowionych, jak i nowych.
 • Nowy, popularny produkt, który jest niedostępny w magazynie może być dostępny w puli poleasingowej powodu zwrotu lub anulowane zamówienie

Zwroty HP otrzymują drugie życie, zapobiegając zwrotowi zapasów, które stają się odpadami elektronicznymi.

laptopy poleasingowe hp

Na co zwrócić uwagę przy zakupie poleasingowego laptopa HP?

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać kupując produkty poleasingowe. Oto kilka wskazówek:

 • Zapytaj, kto dokonał przeróbki – Upewnij się, że laptop HP został odnowiony i uzyskał certyfikat oryginalnego producenta. Pośrednicy lub zewnętrzne firmy zajmujące się odnawianiem produktów w celu odzyskania strat mogą tanio odnowić produkt, nie używając oryginalnych komponentów HP i odsprzedać go bez odpowiedniej gwarancji lub zasad zwrotu.
 • Kupuj bezpośrednio – zakup bezpośrednio od HP lub autoryzowanego sprzedawcy HP daje pewność, że produkt został odnowiony i przetestowany pod kątem spełnienia rygorystycznych standardów HP.
 • Sprawdź gwarancję – czy sprzedawca gwarantuje jakość swoich odnowionych produktów? Produkty odnowione przez HP posiadają certyfikat i są objęte ograniczoną gwarancją HP.
 • Zapytaj o zasady zwrotu – jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz zadowolony z odnowionego produktu, HP Business Outlet zapewnia zasady zwrotu.
 • Działaj szybko – zapasy odnowionych produktów szybko się zmieniają, a najbardziej pożądane, wypróbowane i prawdziwe woły robocze idą pierwsze. W przeciwieństwie do nowych produktów, jeśli przegapisz produkt, który chcesz, ponowne magazynowanie lub back-ordering nie jest opcja.

Jak jest testowany sprzęt HP?

Kolekcja poleasingowych laptopów HP jest dokładnie testowana w celu upewnienia się, że są one w pełni funkcjonalne. Jeśli model nie przejdzie testów, HP ustala przyczynę i wymienia wszystkie uszkodzone komponenty. Jeśli model zawiera część o znanej awaryjności, jest on automatycznie odrzucany. Następnie odnowione modele przechodzą serię testów wytrzymałościowych mechanicznych i elektrycznych, pobierane jest nowe oprogramowanie BIOS, przeprowadzana jest ostateczna kontrola, czyszczenie i ponowne pakowanie. Najczęściej produkty odnowione są nie do odróżnienia od ich odpowiedników „nowych”, choć niektóre mogą mieć kosmetyczne skazy lub zadrapania. Wiąże się to oczywiście z niższą ceną, co dla wielu użytkowników jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Niewielkie uszkodzenie matrycy może spowodować obniżenie kosztu o nawet 30%. Opinie w tym zakresie są zgodne: można znaleźć wysokiej jakości sprzęt z niewielkimi wadami w wyjątkowo niskich cenach.

Skąd pochodzą poleasingowe laptopy HP?

Komputery HP Certified Refurbished nie są komputerami, które były używane przez długi czas. HP oferuje 30-dniowy zwrot na nowe komputery. Wszystkie takie laptopy przechodzą przez rygorystyczny proces odnawiania HP i nie mogą być oznaczone jako „nowe”. W niektórych przypadkach odnowiony komputer PC od HP mógł nigdy nie być używany, być może został zwrócony do HP, ponieważ nowszy model zajął jego miejsce lub zamówienie zostało anulowane.

Jaka jest różnica między poleasingowym a regenerowanym laptopem?

Opakowanie na odnowionych produktach od HP może być oznaczone jako „Refurbished” lub „Certified Reconditioned”. Niezależnie od oznakowania, nie ma różnicy w procesie odnawiania, używanych komponentów lub techników, którzy wykonują pracę. Oba te urządzenia są objęte ograniczoną gwarancją HP. W opinii użytkowników niewiele różni regenerowany i poleasingowy laptop. I słusznie, bo to w zasadzie ten sam sprzęt, przechodzący ten sam proces odnawiania i doprowadzany do stanu pełnej sprawności.

Źródło: hp.com