Przez długi czas większość laptopów należała do jednego z trzech obozów. Były to malutkie 13-calowe laptopy, 17-calowe laptopy dla osób, które potrzebowały dużych wyświetlaczy, oraz 15-calowe laptopy dla wszystkich innych. Jednak co jakiś czas niektóre marki, zwłaszcza Lenovo i Dell, zaprzeczały trendowi, wprowadzając laptopy poleasingowe 14 cali – zapewniające przenośność ultracienkiej maszyny z wystarczającą powierzchnią ekranu, aby być produktywnym. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć zestawienie, w którym ujęliśmy poleasingowe laptopy 14 cali znanych marek: Lenovo, HP, Dell i Panasonic.

Trend w kierunku 14-calowych laptopów poleasingowych, napędzany przez mniejsze ramki wyświetlacza i odejście od tradycyjnych proporcji 16:9, zagraża popularności 13- i 15-calowych laptopów. Tak długo, jak mają cienkie ramki wyświetlacza, 14-calowe laptopy mogą mieć rozmiar tradycyjnego 13-calowego laptopa, oferując przenośność potrzebną podczas chodzenia do pracy lub długich podróży służbowych.

Poleasingowy laptop 14 cali

Jeśli chcesz mieć poleasingowego laptopa, ale nie jesteś pewien, czy potrzebujesz 14-calowego wyświetlacza, zobacz nasze pozostałe wpisy. Niektóre z systemów na tej liście są świetne do szkoły, ale mamy oddzielną listę najlepszych laptopów do college’u, która spełni każdą potrzebę. Na razie kategorią z największą ilością poleasingowych laptopów 14 cali jest biznes.

W zestawieniu znajdziesz największe marki poleasingowych laptopów 14-calowych. Mówiąc o tym, warto sprawdzić laptop Lenovo Thinkpad L480. Przejdź od potężnego Panasonic Toughbook CF-54 i HP ProBook 645 G4 14 po genialny Dell Latitude 3400, sprawdź listę poniżej.

Poleasingowy laptop HP ProBook 645 G4 14 cali

HP całkowicie zrezygnowało z metalowej obudowy. W porównaniu do poprzednika (ProBook 640/645 G3) ProBook 645 G4 wygląda nieco bardziej kanciasto. Ponadto urządzenie jest nieco lżejsze i o kilka milimetrów cieńsze. Udało się to osiągnąć dzięki rezygnacji z napędu dysków optycznych. Zmiany nastąpiły w zakresie materiałów obudowy: O ile model G3 miał pewne elementy metalowe (górna wielkość obudowy), o tyle model G4 jest wykonany w całości z tworzywa sztucznego. Z wyjątkiem ramek wyświetlacza (czarne) poleasingowy laptop HP ProBook 645 ma matowy, srebrny kolor. ProBook nie posiada klapy konserwacyjnej. Aby dostać się do wnętrzności, trzeba będzie zdjąć całą dolną pokrywę.

Ponieważ HP ProBook 645 G4 nie posiada napędu optycznego, znalazło się miejsce na dodatkowe porty. W sumie ProBook oferuje 4 porty USB 3.1 Gen 1 (3 porty typu-A, 1 port typu-C). Port Typ-C może funkcjonować jako wyjście DisplayPort (z pomocą adaptera, który jest sprzedawany oddzielnie). W efekcie dedykowane wyjście DisplayPort znajdujące się w modelu G3 zostało w G4 zastąpione wyjściem HDMI. Tym samym 645 G4 oferuje w sumie trzy wyjścia wideo. Ci, którzy potrzebują więcej portów, mogą zaopatrzyć się w stację dokującą.

Poleasingowy laptop HP ProBook 645 G4 to notebook biznesowy klasy średniej. Tutaj HP dostarcza zupełnie nową obudowę. Osoby, które oczekują wysokiej jakości materiałów, będą zawiedzione: Obudowa jest wykonana w całości z plastiku. Tylko urządzenia z wyższej półki, takie jak EliteBook 745 G5, oferują metalową obudowę.

Laptop jest wyposażony w APU Raven Ridge od AMD, który oferuje więcej niż wystarczającą wydajność dla wszystkich obecnych aplikacji. Część CPU w APU zapewnia taki sam poziom wydajności jak konkurenci z procesorami Intela.

Zintegrowany układ graficzny oferuje większą wydajność niż rozwiązanie Intela (UHD Graphics 620) i może uruchomić wiele gier wideo z płynną liczbą klatek. Większość nowoczesnych gier jest jednak grywalna tylko w niskich rozdzielczościach i na niskich ustawieniach. Niestety HP nie wykorzystuje GPU w 100%, gdyż system działa w trybie jednokanałowym. W tym miejscu zalecamy zainstalowanie drugiego modułu pamięci RAM, aby włączyć tryb dwukanałowy.

Lenovo Thinkpad L480 14 cali

Zalety:
+Doskonała klawiatura ThinkPad
+Szeroki wybór opcji portów
+Trwała konstrukcja
Wady:
-W modelu recenzenckim brakowało ekranu dotykowego
-Dźwięk był bardziej mulący, niż powinien być
-Żywotność baterii jest na niskim poziomie

Poleasingowy laptop Lenovo L480 14 cali oferuje podstawowe kompetencje dla użytkowników biznesowych i nie ma w tym nic wewnętrznie złego. Jednak kompromisy, jakie poczyniło Lenovo, są trudne. Ekran jest przeciętny, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę brak funkcji dotykowej – i wysoką cenę, jaką Lenovo pobiera za tę możliwość. Średni czas pracy na baterii i funkcje multimedialne nie mają wiele do zaoferowania, choć typowa dla tego modelu doskonała klawiatura sprawia, że pisanie na niej to czysta przyjemność.

Ogólnie rzecz biorąc, ThinkPad L480 firmy Lenovo sprawia wrażenie notebooka biznesowego, którego dział IT daje ci do pracy, a który wieczorem z wdzięcznością odkładasz na bok, by cieszyć się bardziej komfortową pracą. Mimo że jest kompetentny, lepiej będzie, jeśli przyjrzysz się innym notebookom, z którymi go porównaliśmy.

Dell Latitude 3400 14-calowy laptop

Wybór laptopa klasy średniej o świetnej specyfikacji, który jest również w rozsądnej cenie, nie jest łatwym zadaniem. Poleasingowy laptop DELL Latitude 3400 ma jedne z najlepszych laptopów poniżej 60K. Jesteśmy tutaj z recenzją laptopa DELL Latitude 3400.

W laptopie tym znajdują się 2 gniazda pamięci. Pamięć RAM może być rozszerzona w tym laptopie do 16 GB. Z częstotliwością RAM 2666 MHz, zapewnia wolne od lagów doświadczenie. Ten laptop DELL 3400 pochodzi z baterii zapasowej 10 godzin.

Laptop DELL 3400 14 cali jest wyposażony w ekran o wielkości 35,56 cm. Z rozdzielczością ekranu 1366*786 pikseli. To HD LED Backlit zapewnić wspaniały wygląd i anty-odblaskowe wyświetlacz zapobiega zmęczeniu oczu. Web Cam nie jest obecny w tym laptopie. Ten laptop pochodzi z McAfee Multi Device Security 15 miesięcy subskrypcji. Ten laptop waży tylko 2,62 kg i waga jest przyzwoita dla 14-calowego laptopa.

Laptop i5 oferują poniżej umiarkowanego doświadczenia w grach. Karta graficzna AMD 2GB jest obecny w tym laptopie. Z 8Gb RAM i wiele innych funkcji fajne, ten laptop jest bardzo preferowane jako laptopa poziomu podstawowego.

Poleasingowy Panasonic Toughbook CF-54

Zalety:
+Jakość wykonania zbliżona do Adonisa
+Lepszy trackpad
+Jasny wyświetlacz
+Mnóstwo portów
Wady
-Tylko 4 GB pamięci RAM w modelu podstawowym.
-Wskaźniki mogłyby być wyraźniej oznakowane

Wytrzymałe laptopy są jak małe czołgi z ekranami, a poleasingowy Panasonic ToughBook CF-54, który firma stworzyła głównie z myślą o pracownikach branży diagnostyki samochodowej oraz pracownikach terenowych specjalizujących się w naprawach i konserwacji w pomieszczeniach – jest jednym z najlepszych do użytku również na zewnątrz.

Laptop Panasonic ToughBook CF-54 sprawia wrażenie jednego z najbardziej obiecujących wytrzymałych laptopów firmy. Jest cieńszy i lżejszy od poprzednich modeli, a jednocześnie zachowuje solidną jakość wykonania, z której słynie ta seria. Dzięki wymiennym bateriom, dużej ilości portów, wysoce użytecznemu gładzikowi i klawiaturze, a także ekranowi wystarczająco jasnemu, by można było z niego wygodnie korzystać w każdym środowisku, najnowszy ToughBook firmy Panasonic jest naprawdę zdolny.

Jedynym ostrzeżeniem jest to, że nie jest on tani, a Twoja firma będzie musiała słono zapłacić za cokolwiek ponad model podstawowy, który z zaledwie 4 GB pamięci RAM nie jest wystarczający, jeśli chodzi o moc obliczeniową.

Podsumowanie zestawienia

Zanim poleasingowe 14-calowe laptopy trafią w ręce naszych recenzentów, poddajemy je wyczerpującym testom porównawczym – zarówno syntetycznym, jak i rzeczywistym. Oceniamy każdy aspekt laptopa, w tym jego wydajność, czas pracy na baterii, wyświetlacz, głośniki i zarządzanie ciepłem.

W naszych testach porównawczych używamy kolorymetru Klein K10 do wykrywania jasności i gamy kolorów sRGB wyświetlacza laptopa. W celu sprawdzenia wydajności przeprowadzamy testy porównawcze, w tym Geekbench 5.0 i profesjonalne testy graficzne 3DMark.

Aby określić wydajność w świecie rzeczywistym, zlecamy laptopowi konwersję filmu 4K do rozdzielczości 1080p oraz powielenie pliku multimedialnego o pojemności 4,97 GB. Nasz test graficzny w świecie rzeczywistym to benchmark Dirt 3 przy średnich ustawieniach w rozdzielczości 1080p. Laptopy do gier przechodzą przez całą bibliotekę gier na wysokich ustawieniach, by sprawdzić, jak radzą sobie ich dyskretne procesory graficzne.

Przeprowadzamy także testy cieplne, odtwarzając 15-minutowy film na pełnym ekranie i mierząc temperatury w różnych miejscach laptopa. Ostatni, ale nie mniej ważny test baterii polega na ciągłym przeglądaniu stron internetowych przez Wi-Fi przy jasności 150 nitów. W przypadku MacBooków i wysokiej klasy laptopów z systemem Windows 10 czas pracy powyżej 9 godzin jest uważany za dobry wynik, natomiast laptopy do gier i stacje robocze, które mogą pozostać zasilane dłużej niż 5 godzin, zasługują na pochwałę.

Testy te uzupełniają obszerne testy praktyczne przeprowadzone przez naszych recenzentów, którzy krytykują wszystko – od materiałów, z których wykonano laptop, po dotyk touchpada.

Źródła: notebookcheck.net, laptopmag.com, mysocially.com, techradar.com