Ekrany dotykowe zawładnęły już naszymi telefonami i tabletami, ale czy jest na nie miejsce w naszych laptopach? Cóż, zależy kogo zapytać. Poleasingowe laptopy z ekranem dotykowym z pewnością mają kilka świetnych funkcji, ale mają też kilka wad, które sprawiają, że są mniej atrakcyjne dla niektórych użytkowników. Jak więc laptop z ekranem dotykowym wypada w porównaniu z laptopem bez ekranu dotykowego?

5 zalet laptopa poleasingowego z ekranem dotykowym

Istnieje kilka zalet, które sprawiają, że laptop poleasingowy z ekranem dotykowym jest bardziej atrakcyjny dla niektórych użytkowników.

1. Zwykle ma lepsze ekrany

laptop poleasingowy ekran dotykowy

Laptopy poleasingowe z ekranem dotykowym mają na ogół lepsze ekrany w porównaniu do wariantów bez ekranu dotykowego. Uzasadnienie tego opiera się na fakcie, że już płacisz dodatkowo za możliwości dotykowe, więc sensowne jest umieszczenie tego wszystkiego na lepszym sprzęcie. Dlatego jeśli potrzebujesz ekranu wysokiej jakości pod względem jasności, dokładności kolorów i gamy kolorów, warto rozważyć komputer z ekranem dotykowym.

Ponadto średni rozmiar ekranu laptopa z ekranem dotykowym wynosi 13 cali, podczas gdy tradycyjne laptopy mają przekątną od 11 cali do 18 cali. W rezultacie graficy, fotografowie, kamerzyści i zasadniczo każdy, kto pracuje z kolorem, może preferować korzystanie z laptopa z ekranem dotykowym ze względu na dokładność odwzorowania kolorów.

Chcesz zamienić swój laptop w zewnętrzny monitor? Dowiedz się, jak zmienić komputer w drugi monitor.

2. Ułatwia nawigację

Funkcja ekranu dotykowego została opracowana przede wszystkim w celu zapewnienia użytkownikom bardziej wydajnego i elastycznego interfejsu umożliwiającego nawigację w kilku oknach jednocześnie. Nawigacja na laptopie poleasingowym z ekranem dotykowym jest znacznie szybsza i łatwiejsza, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do smartfonów. Użytkownicy smartfonów mogą uważać laptopy z ekranem dotykowym za bardziej naturalne i intuicyjne w obsłudze.

Innym ściśle powiązanym dodatkiem, który nie pojawia się tak często, jest to, że laptopy z ekranem dotykowym ułatwiają dwóm osobom jednoczesne korzystanie z tego samego komputera, co może być świetne do nauki i nauczania.

3. Lepsze do prac artystycznych i projektowych

laptop poleasingowy ekran dotykowy

Użytkownicy o skłonnościach artystycznych najczęściej wybierają laptopy poleasingowe z ekranem dotykowym, ponieważ umożliwiają one szkicowanie, rysowanie i animowanie łatwiejsze niż używanie myszy. Laptopy z ekranem dotykowym nie mogą się równać z precyzją i kontrolą oferowaną przez odpowiedni tablet graficzny, ale mogą się przydać do szybkiego wykonywania szkiców lub bardziej intuicyjnej edycji zdjęć.

4. Zapasowa klawiatura

Laptop poleasingowy z ekranem dotykowym może służyć jako alternatywa, jeśli wbudowana klawiatura ulegnie awarii i nie masz pod ręką zewnętrznej klawiatury. Prawdopodobnie da to również znacznie lepsze wyniki niż używanie klawiatury ekranowej z myszą.

Laptop z ekranem dotykowym oznacza, że ​​w nagłych przypadkach, gdy klawiatura działa nieprawidłowo, możesz łatwo korzystać z komputera.

5. Łatwiejsze robienie notatek

Laptopy poleasingowy z ekranem dotykowym eliminują konieczność pisania na klawiaturze lub robienia notatek w dowolnym miejscu. Przypomina to tradycyjny sposób zapisywania notatek na papierze, ale twój laptop będzie służył jako cyfrowa notatka. Jeśli robisz dużo notatek w pracy lub szkole, lepszy może być laptop z ekranem dotykowym, zwłaszcza taki, który działa z rysikiem. Ponadto, jeśli jesteś studentem matematyki, laptop z ekranem dotykowym może dosłownie uratować życie.

5 wad laptopów z ekranem dotykowym

Podobnie jak większość innych opcjonalnych funkcji, ekrany dotykowe w laptopach poleasingowych nie są pozbawione wad.

1. Ergonomia

Chociaż obsługa laptopów poleasingowych z ekranem dotykowym jest przyjemna, używanie ich przez dłuższy czas może zranić dłonie, oczy, szyję lub plecy, prowadząc do syndromu widzenia komputerowego i mrowienia dłoni i ramienia. Ponadto, jeśli do obsługi komputera używasz wyłącznie ekranu dotykowego, możesz doświadczyć „ramion goryla” (gdzie ręce stają się zmęczone, szczególnie podczas korzystania z ekranu dotykowego).

Efekty te zależą jednak w dużej mierze od tego, jak często korzystasz z funkcji ekranu dotykowego. Możesz tego uniknąć, robiąc przerwy między pracą, aby się rozciągnąć i wykonać inne zadania. Jeśli ergonomia ma dla Ciebie duże znaczenie i spodziewasz się częstego korzystania z ekranu dotykowego, powinieneś rozważyć zakup laptopa 2 w 1, który współpracuje z rysikiem zamiast tradycyjnego.

2. Krótsza żywotność baterii

laptop poleasingowy ekran dotykowy

Laptopy poleasingowe z obsługą dotykową generalnie mają krótszą żywotność baterii niż laptopy bezdotykowe, ponieważ digitizer z ekranem dotykowym jest zawsze włączony. Oczywiście możesz go wyłączyć w Menedżerze urządzeń, a zużycie baterii będzie kontynuowane, ponieważ sprzęt digitizera nadal pobiera energię, aby działać w tle. Jednak to rozładowanie baterii nie jest tak poważne, jak niektórzy twierdzą, przynajmniej nie w nowoczesnych laptopach.

Mimo to, jeśli kupujesz laptopa z ekranem dotykowym do ciągłego użytkowania, powinieneś rozważyć zapasową baterię. Aby upewnić się, że bateria laptopa jest tak dobra, jak powinna, sprawdź tę listę narzędzi, które mogą pomóc w monitorowaniu stanu baterii .

3. Wysoka cena

Oczywiście większa funkcjonalność oznacza wyższą cenę, co nie mniej dotyczy komputerów z ekranem dotykowym. Nieco lepszy ekran z obsługą dotykową może nie wydawać się złym rozwiązaniem dla niektórych użytkowników, ale inni wolą nie płacić dodatkowo za funkcję, której nie lubią.

4. Mniejsza trwałość

laptop poleasingowy ekran dotykowy

Trwałość to kolejna poważna wada związana z poleasingowymi laptopami z ekranem dotykowym, zwłaszcza modelami konwertowalnymi. Urządzenia 2 w 1 słyną z tego, że pękają na zawiasach lub na obudowie. Oczywiście współczynnik budowy laptopa ma znaczenie, ale niezależnie od tego mechanizm zawiasów będzie pod dużym obciążeniem zarówno w trybie tabletu, jak i namiotu.

Inną rzeczą do zapamiętania jest to, że koszty naprawy są zwykle bardzo wysokie w przypadku tego typu komputerów. Jeśli chcesz laptopa, który będzie działał przez kilka lat, laptop 2 w 1 może nie być najlepszym wyborem.

Jeśli Twój laptop jest zbyt zniszczony, aby można go było naprawić, nadal możesz odzyskać z niego części .

5. Dodatkowa waga

Funkcjonalność ekranu dotykowego w laptopie poleasingowym może zwiększyć wagę komputera, utrudniając jego noszenie. W większości przypadków nie powinno to stanowić przełomu, ale jeśli nosisz laptopa ze sobą, warto to wziąć pod uwagę.

Kto powinien kupić poleasingowego laptopa z ekranem dotykowym?

Zalety i specyfikacje laptopów poleasingowych z ekranem dotykowym dają świetne wyobrażenie o tym, dla kogo są najlepsze. Ogólnie rzecz biorąc, laptop z ekranem dotykowym jest doskonały dla artystów, grafików, montażystów wideo, architektów i studentów.

Jasny wyświetlacz i kolory sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla artystów, którzy mogą używać go jako cyfrowej tablicy i łatwo korzystać z funkcji rysowania dostępnych w oprogramowaniu takim jak Autodesk, AutoCAD, Photoshop, Illustrator i tak dalej.

Do zadań związanych ze szkołą nadają się poleasingowe laptopy z ekranem dotykowym. Uczniowie mogą robić notatki, zmieniając pismo odręczne na tekst, rysując diagramy i wykresy płynnie i elastycznie, czego nie można łatwo osiągnąć za pomocą laptopa bez ekranu dotykowego.

Czy warto kupić poleasingowego laptopa z ekranem dotykowym?

Laptopy poleasingowye z ekranem dotykowym należą do najbardziej elastycznych urządzeń dostępnych obecnie. Są estetyczne, z doskonałą dokładnością kolorów i jasnością. Chociaż mają wady związane z wagą, ceną lub żywotnością baterii, są świetne zarówno dla studentów, jak i artystów. Powinieneś rozważyć zakup laptopa z ekranem dotykowym, jeśli należysz do tej kategorii.

Jeśli chcesz po prostu wypróbować korzystanie z ekranu dotykowego na laptopie i nie potrzebujesz go zabierać ze sobą w podróż, standardowy laptop z klapką i ekranem dotykowym może Ci się przydać lepiej niż urządzenie 2 w 1.

Źródło: makeuseof.com