Nowoczesne laptopy są na ogół bardzo dobrze wykonane. To prawda, nie wszyscy producenci budują na równie wysokim poziomie, ale firmy takie jak Apple, Dell czy HP mają bardzo dobrą reputację. Rzeczą, która Cię zaskoczy, jest to, że poleasingowe laptopy są bardzo niezawodne i mogą wyglądać jak nowe. Jest to oparte na ostatnich badaniach przeprowadzonych w…

Czy poleasingowe laptopy to dobry zakup czy kompletna strata pieniędzy?

Odpowiedź może cię zaskoczyć. To z pewnością zaskoczyło nas.
Otóż powystawowy lub poleasingowy laptop może być rzeczywiście bardziej niezawodny niż nowy. Ma sens nie tylko, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że używany komputer będzie miał wszystkie błędy usunięte. Ustawienia zostaną przywrócone do stanu sprzed eksploatacji, a wszystko, co nie było zgodne ze specyfikacją, zostanie przywrócone do ustawień fabrycznych.

W rezultacie każdy laptop, który przetrwał swój pierwszy rok, prawdopodobnie będzie pracował sprawnie bardzo długo. Statystyki są dość zaskakujące.

Aż do 5% wszystkich nowych laptopów będzie miało usterkę lub pojawi się ona w pierwszym roku. Ale średnio tylko 1% używanych poleasingowych laptopów będzie miał problem w tym samym okresie.

laptop poleasingowy

To sprawia, że pomysł kupna wyłącznie nowego sprzętu jest nonsensem, jeśli chcesz uzyskać niezawodność. Zaskakujące, co?

Ceny laptopów poleasingowych

Nie trzeba też dodawać, że poleasingowe laptopy będą o wiele tańsze niż fabrycznie nowe. Niższa cena to nie jedyny atut tego rodzaju sprzętu, a dla wielu dużych firm zakup używanego laptopa to nie tylko oszczędność.

W dużych, zasobnych w gotówkę firmach jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na model używany, a nie nowy. Oto tylko kilka z tych powodów.

laptop poleasingowy

Możesz używać konkretnej marki i modelu laptopa w całej firmie. To ma sens, jeśli chodzi o cenę napraw, wsparcie techniczne oraz dołączone oprogramowanie lub licencje. Może to też być po prostu wsparcie sprawnego funkcjonowania polityki wewnętrznej. Odnowione jednostki są idealnym rozwiązaniem, jeśli wprowadzasz nowy dział w firmie.

Nienawidzimy tego mówić, ale nowe laptopy nie zawsze są ulepszone w stosunku do starego modelu. Kiedy Apple zrezygnował z wewnętrznego dysku i mini-jacka, z pewnością zdenerwowało to wiele osób. Postęp komputerowy idzie do przodu, ale czasami wylewa dziecko z kąpielą.

Dla wsparcia technicznego jest o wiele łatwiej opiekować się i utrzymywać pięćdziesiąt sztuk tego samego modelu laptopa. Jest to z pewnością o wiele tańsze niż cztery różne generacje komputera o różnych częściach i oprogramowaniu.
Laptopy poleasingowe są na tyle niedrogie, że można sobie nawet pozwolić na posiadanie kilku części zamiennych w szafie.

Laptop poleasingowy na raty

W sklepie TanieKomputery.pl znajdziesz prawie każdą markę i model laptopa poleasingowego. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych ofertach, które obecnie mamy dostępne.

Oferujemy najniższe ceny i możliwość spłaty laptopa poleasingowego na raty. Oznacza to, że możemy jeszcze bardziej obniżyć koszty i rozłożyć je w czasie. Nie wychodząc z domu, możesz zamówić wybrany sprzęt i wybrać płatność e-ratami, a laptop otrzymasz w ciągu kilku dni.

W naszym magazynie znajduje się cała gama laptopów, można dopasować do osobistych preferencji. Zadzwoń do nas, jeśli szukasz konkretnego modelu, a nie jest on dostępny w sklepie TanieKomputery.pl.

Różnica między używanymi i poleasingowymi laptopami

Dobre poleasingowe laptopy dość trudno odróżnić od nowych. W rzeczywistości. Każdy laptop i komputer, który dostarczamy jest wyczerpująco testowany.

Sprawdzamy, czy nie ma uszkodzonych lub zepsutych części. Obejmuje to sprawdzenie baterii, jakości ekranu oraz wszystkich połączeń i portów.

Sprawdzamy również dokładnie dyski twarde, klawiaturę i najważniejszy zasilacz. Dyski komputerowe są następnie całkowicie czyszczone i ponownie formatowane. Starsze dyski będą standardowo wymieniane. W przypadku laptopa używanego przez osobę prywatną, jedyne, co możesz ocenić, to stan wizualny, ewentualnie czas eksploatacji. Można więc powiedzieć, że kupując w taki sposób laptopa, wybierasz kota w worku.

Przy zakupie laptopa, który został poddany rygorystycznemu procesowi testowania, może być opisany jako poleasingowy lub „Refurbished” – odnowiony. Więc kiedy pytasz o „niedrogie lub tanie wcześniej używane laptopy” musisz być bardzo ostrożny, formułując pytanie.

Mamy również wyczerpujące opinie klientów, które pomogą Ci zdecydować, które laptopy oferują najlepszą wartość i wydajność. Chętnie wycenimy każdą markę lub model z naszej szerokiej oferty.

Źródło: innovent.co.uk

Może Cię również zainteresować: