laptop poleasingowy czy warto

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić laptop poleasingowy, rozważasz zakup nowego lub używanego, możesz być przytłoczonym ilością dostępnych opcji. W naszym zestawieniu podzieliliśmy drogę wyboru taniego laptopa na klarowne działy: jaki laptop warto kupić, czy warto kupić laptop poleasingowy, czym różni się od używanego. Dowiesz się także w jakich miejscach napotkasz adekwatne do stanu urządzeń ceny.

Laptop poleasingowy czy odnowiony?

Jeśli chcesz kupić tani laptop, warto pomyśleć o wyborze laptopa poleasingowego lub odnowionego. Możesz znaleźć najnowsze ale i tym samym droższe urządzenia, idąc bezpośrednio do oficjalnego sklepu Dell, Apple lub innego, ponieważ wielu z tych sprzedawców oferuje również używane produkty, często z dobrą gwarancją.

Kupisz tam sprzęt odnowiony, czyli używane laptopy, które zostały zwrócone do sprzedawcy z różnych powodów (usterki, właściciel zdecydował się na zakup innego modelu, wada kosmetyczna itp.). Są one naprawiane i sprzedawane po niższej cenie. Odnawiane laptopy są nawet zazwyczaj objęte gwarancją.

Możesz zdecydować się także na zakup laptopa poleasingowego. Firmy często dzierżawią laptopy od sprzedawców na dwa lub trzy lata, a następnie zwracają je po wygaśnięciu umowy. Następnie sprzęt jest sprawdzany pod kątem sprawności, oznaczany odpowiednią klasą (Grade A,B) i sprzedawany po niższej cenie. Laptopy poleasingowe są podzbiorem odnowionych laptopów, ale mogą faktycznie oferować lepszą jakość. Nie zostały zwrócone z powodu problemu; zostały zwrócone z powodu zakończenia umowy leasingowej.

laptop poleasingowy czy warto kupić

Problemem związanym z odnowionymi laptopami jest to, że mogą one mieć niestandardowe wyposażenie ze względu na przeprowadzone naprawy. Dlatego ważne jest, aby wybierając ten rodzaj sprzętu, pamiętać o gwarancji i być gotowym na korzystanie z pomocy technicznej.

Gdzie kupić laptop poleasingowy lub powystawowy?

Znalezienie renomowanych sprzedawców laptopów poleasingowych i odnowionych może być trudne. Wiele firm obiecuje wspaniałe oferty i nigdy ich nie realizuje. Dlatego trzymaj się bezpiecznych, znanych stron z systemami oceny lub ochrony kupujących, zwłaszcza jeśli wybierasz produkt samodzielnie. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić opinie klientów przed zakupem w dowolnym sklepie.

Sprawdzone sklepy z poleasingowymi lub odnowionymi laptopami

  • Sam producent. Możesz kupić odnowione laptopy od Apple, Dell i tak dalej. Wystarczy sprawdzić w opisie status: odnowiony (refurbished). Jest to jeden z bezpieczniejszych i bardziej niezawodnych sposobów na zakup taniego laptopa.
  • Inni renomowani sprzedawcy. Sklepy takie jak TanieKomputery.pl z wieloletnim stażem, dobrymi opiniami klientów i tysiącami zrealizowanych zakupów. Oferują sprzedaż laptopów poleasingowych i powystawowych: Dell, HP, Lenovo, Fujitsu Siemens.
  • Ogólne rynki wtórne. Amazon, Craigslist i eBay oferują rynek łączący sprzedawców i kupujących. Chociaż Amazon i eBay mają systemy ocen, należy uważać na zakupy od nieznanych sprzedawców, zwłaszcza jeśli nie oferują oni gwarancji.
  • Strony rządowe USA. Jeśli chcesz laptopa naprawdę taniego, ale bez gwarancji, strony rządowe USA są odpowiednią opcją. Na przykład, GovDeals.com i PropertyRoom.com, znajdziesz tam sprzęty z aukcji, z egzekucji komorniczych i nadwyżki przedmiotów z różnych agencji.

Jak kupić tani laptop? Kilka wskazówek

Czas to pieniądz. Nie odnosi się to tylko do pracy, ale także do zakupów. Jeśli nie musisz mieć absolutnie najnowszego modelu danego laptopa, kupuj tuż po jego premierze. Nie ten świeżo wydany, a jego poprzednika. Zwykle wtedy sprzedawcy chcą pozbyć się starych wersji sprzętu.

Jednak jeśli chcesz kupić nowy, najlepszy czas jest wokół Black Friday. Sprawdź jednak kilka tygodni wcześniej cenę, żeby piątkowa obniżka okazała się rzeczywistą oszczędnością, a nie szaleństwem przedświątecznych zakupów. Jeśli nie możesz czekać do końca listopada, ceny również zwykle spadają w miesiącach powrotu do szkoły od lipca do września.

Niektóre karty oferują zwrot gotówki, jeśli dokonasz zakupu podczas rotacyjnego okresu bonusowego lub użyjesz karty u konkretnych sprzedawców, takich jak Apple czy HP. Sprawdź ich ofertę.

Źródło:nerdwallet.com