Najlepszy poleasingowy 17-calowy laptop zwykle ma doskonałe właściwości ekranu, wysoką wydajność, dobry wyświetlacz, specyfikację. Może pochwalić się na tyle doskonałą wentylacją, że sięgają po nie gracze. Pozostali, czyli kreatywni profesjonaliści i twórcy treści będą chwalić zalety tych laptopów, z nieco innych powodów. Z tych powodów 17-calowe laptopy poleasingowe są jednymi z najchętniej kupowanych na rynku. Oznacza to, że są dobrym wyborem do gier komputerowych, edycji wideo, zadań związanych z produktywnością i projektowaniem graficznym. Dodatkowym atutem są większe niż w standardzie klawiatury, przy których bez problemu zmieści się klawiatura numeryczna.

Większy ekran ma pewne wady, które przejawiają się w postaci dużej wagi laptopów, co sprawia, że są one znacznie mniej przenośne. Jeśli jednak zalety 17-calowego laptopa przeważają nad negatywami, zapraszamy do zapoznania się z naszymi rekomendacjami dotyczącymi najlepszych z nich. Przetestowaliśmy mnóstwo, aby znaleźć te najlepsze, które pasują do większości budżetów i potrzeb. 

Poniżej porównamy 17 i 15-calowe laptopy oraz przedstawimy recenzje najlepszych na 2022 rok modeli.

Poleasingowe laptopy 17-calowe a laptopy 15-calowe

Decyzja pomiędzy poleasingowym laptopem 15 a 17-calowym chyba nigdy nie była trudniejsza. Jeszcze kilka lat temu tylko 17-calowe laptopy oferowały moc pozwalającą na wykonywanie najbardziej wymagających zadań. Jednak z biegiem lat podzespoły stały się mniejsze i bardziej wydajne, nie trzeba już inwestować w największe laptopy, aby uzyskać świetną wydajność. 

Możesz znaleźć laptopy poleasingowe w obu rozmiarach z mocnymi procesorami, układami graficznymi i dużą ilością miejsca w pamięci masowej. Oba rozmiary mają też swoje zalety.

Jeśli przenośność jest dla Ciebie istotnym czynnikiem, 15-calowy laptop poleasingowy zawsze będzie mniejszy, lżejszy i łatwiejszy do przenoszenia. I w przeciwieństwie do mniejszych modeli 13-calowych, może nadal pracować z dużą mocą. Ale, 17-calowy laptop poleasingowy oferuje większy ekran. I choć mniejsze urządzenie może być wyposażone w potężny procesor graficzny, jego rozwiązania termiczne nie będą tak dobrze zaimplementowane, jak w przypadku tych większych przenośnych sprzętów.

Jaka jest najlepsza rozdzielczość dla 17-calowego laptopa poleasingowego?

Wybieranie najlepszej rozdzielczości dla 17-calowego laptopa poleasingowego sprowadza się do kilku elementów. Według wielu recenzji najlepsze mają rozdzielczość 1080p, która jest więcej niż wystarczająca dla większości ludzi, jednak twoje potrzeby mogą być nieco inne. 

Jeśli zamierzasz edytować zdjęcia lub wideo, prawdopodobnie chcesz uzyskać wyższą rozdzielczość, dzięki czemu można zobaczyć więcej. Jeśli natomiast lubisz grać w rozbudowane gry z wciągającą fabułą lub gry z otwartym światem, docenisz rozdzielczość 1440p lub 4k. Oczywiście, warto uzyskać wyższą rozdzielczość tylko wtedy, gdy komponenty urządzenia przenośnego są w stanie dotrzymać jej kroku. Oznacza to posiadanie solidnego, dyskretnego układu GPU, który pozwoli Ci uruchamiać ulubione aplikacje i gry w wyższych rozdzielczościach.

Wyższa rozdzielczość laptopa poleasingowego oznacza także więcej przestrzeni na ekranie. Jeśli więc jesteś osobą wielozadaniową, która chce mieć otwartych i widocznych wiele kart jednocześnie, wybierz rozdzielczość QHD. 

Jeśli jednak kupujesz jedną z bardziej budżetowych opcji, czy to dla produktywności, czy dla gier, zwłaszcza konkurencyjnych, rozdzielczość 1080p wystarczy.

Recenzja Laptopa Dell Precision 17-calowego (7710)

Najlepszy ogólnie rzecz biorąc 17-calowy laptop do pracy i zwykłych zastosowań

Ocena 4.0 Doskonały

Poleasingowy Dell Precision 7710 jest następcą legendarnego modelu M6800. Na jej pokładzie znajdziemy w procesor  Intel® Core™ i7 szóstej generacji, posiadający 4 fizyczne rdzenie oraz 8 wątków.  Pozostaje on jednym z naszych najlepszych wyborów wśród 17-calowców.

17-calowy aptop poleasingowy dell
Laptop Dell Precision 7710

Zalety:

 • Zachowuje smukły, klasyczny wygląd wcześniejszej wersji
 • Matowa matryca LED o rozdzielczości Full HD IPS
 • Mocna ogólna wydajność dzięki nowemu procesorowi  Intel® Core™ i7 szóstej generacji
 • Profesjonalna karta graficzna NVIDIA® Quadro® M5000M0
 • Cztery porty USB 3.0, czytnik kart SD, czytnik kart inteligentnych, HDMI

Wady

 • Dość wysoka cena, jak na poleasingowy laptop
 • Brak opcji ekranu OLED
 • Brak kamerki internetowej

Laptop HP 17 cali ZBook G2

Poleasingowy HP ZBook 2 to najlepszy 17-calowy budżetowy laptop do ogólnego użytku

Ocena 4.0 Doskonały

Laptop HP 17 to doskonały budżetowy laptop do ogólnego użytku, z ostrym, kolorowym ekranem umożliwiającym produktywność w wielu oknach (a także odstresowanie się po skończonym dniu pracy).

poleasingowy laptop 17 cali hp

Laptop HP ZBook G2 17-calowy

Zalety:

 • Duży, jasny ekran
 • Wygodna klawiatura z blokiem numerycznym
 • Cienki i lekki jak na swoją wielkość ekranu
 • Port Thunderbolt oraz trzy USB 3.0

Wady:

 • Brak podświetlenia klawiatury
 • Brak suwaka prywatności kamery internetowej
 • Dysk SSD o pojemności 240 GB szybko się zapełnia
 • Nadal ciężki

Laptop Poleasingowy Lenovo ThinkPad P17 Gen 2

17-calowy laptop poleasingowy jako mobilna stacja robocza

Ocena 4.0 Doskonały

Duży, masywny ThinkPad P17 Gen 2 firmy Lenovo jest ledwo przenośny, ale poza tym może być najlepszą mobilną stacją roboczą.

lenowo thinkpad 17 cali

Laptop Lenovo ThinkPad P17 Gen 2 17 cali

Zalety:

 • Spektakularna wydajność CPU i GPU
 • Niezwykle jasny i kolorowy wyświetlacz o przekątnej 17,3 cala
 • Najwyższej klasy klawiatura
 • Pełen zestaw portów
 • Opcjonalne 4G LTE
 • Mnóstwo możliwości konfiguracji

Wady:

 • Ogromny i ciężki
 • Brak opcji ekranu OLED lub dotykowego
 • Drogi

Poleasingowy 17-calowy laptop: dobry do gier, czy do pracy?

Karty graficzne do mobilnych stacji roboczych są podzielone między marki RTX A firmy Nvidia (dawniej Quadro i znacznie częściej spotykane) i Radeon Pro firmy AMD (znacznie rzadziej spotykane). Ich krzem jest zoptymalizowany pod kątem innych operacji niż odpowiednie dla tych firm części GeForce’ów i Radeonów w laptopach do gier, a także do pracy w ciężkich warunkach, przy stale trwającym renderingu czy obliczeniach.

Również po stronie gier Nvidia cieszy się dużą przewagą na rynku mobilnych procesorów graficznych. Według recenzentów jej architektura „Ampere” definiuje obecną ofertę serii GeForce RTX 30, widoczną najpierw w kartach graficznych dla komputerów stacjonarnych, takich jak GeForce RTX 3080. W wyższej półce cenowej rynku laptopów do gier, procesory te, oznaczone jako „GeForce RTX” zamiast „GeForce GTX”, zastępują układy oparte na architekturze „Turing” z serii GeForce GTX 20 firmy Nvidia, choć nadal można spotkać w sprzedaży laptopy oparte na tych układach

Jak testowane są 17-calowe laptopy?

Widzieliśmy wiele laptopów o różnych kształtach i rozmiarach, ale zawsze mamy kilka standardowych sposobów testowania ich przed wydaniem opinii. Używamy tych laptopów przez cały dzień, aby uzyskać dokładne odczyty dotyczące czasu pracy na baterii i wydajności, ale także uwzględnić takie aspekty jak cena i ogólny wygląd.

Podczas oceny laptopów przeprowadzamy również testy porównawcze, aby upewnić się, że laptop poradzi sobie z oprogramowaniem, które będzie uruchamiane. Testy porównawcze dają nam dodatkowo możliwość porównania z innymi laptopami tego typu, co pomaga nam w ustaleniu rankingu oraz tego, które laptopy polecić, a które pominąć. Wybraliśmy najlepsze 17-calowy laptopy na podstawie tych wyników z różnych innych 17-calowych komputerów przenośnych.

Poza wydajnością rozważamy każde możliwe zastosowanie laptopa, aby mieć pewność, że polecamy go słusznie. Jeśli jesteś graczem, chcesz czegoś, co może obsłużyć twoje gry i załadować je z minimalnym czasem oczekiwania – ale jeśli często podróżujesz, prawdopodobnie nie chcesz ciężkiego laptopa. Obejmujemy wszystkie aspekty – plusy, minusy – aby dać Ci szerokie pojęcie o tym, czego można oczekiwać od laptopa, jeśli zdecydujesz się go kupić.

Źródła: techradar.com, pcmag.com