Oto trzy powody, dla których warto wybierać poleasingowe laptopy z ekranem dotykowym. Po pierwsze możesz ich używać z nowymi wersjami systemu Windows, które są zaprojektowane dla dotyku. Począwszy od Windows 8: domyślny interfejs Windows jest wykonany tak, aby działał poprzez stukanie w ekran, a nie za pomocą myszy. Po drugie umożliwiają wykonywanie prac artystycznych, graficznych. Dzięki użyciu rysika można rysować i pisać bezpośrednio na ekranie.
Po trzecie masz możliwość używania go jako tabletu. Gdy kupisz poleasingowy laptop z ekranem dotykowym i odłączaną klawiaturą, w każdej chwili możesz zamienić go w tablet. Zapraszamy do zestawienia, które umożliwi Ci wybór najlepszego modelu dla siebie.

Ograniczenia laptopów z ekranem dotykowym

Ta wolność nie przychodzi za darmo, więc w zamian za to musisz pójść na kompromis. Obecnie wszystkie poleasingowe laptopy z ekranem dotykowym mają błyszczący ekran, zamiast matowego. Błyszczące ekrany bardziej odbijają światło słoneczne. Jeśli często pracujesz na zewnątrz, możesz rozważyć matowy ekran bez dotyku. Z drugiej strony, błyszczące ekrany mają bardziej intensywne kolory.
Ekrany są zwykle grubsze o kilka milimetrów, co dodaje trochę wagi, która może wzrastać o około 90 do100 gram.
Ze względu na dodatkowe przetwarzanie poleasingowego laptopa z ekranem dotykowym, żywotność baterii jest niższa niż na standardowym laptopie.

Mimo to, zwolenników dotykowych ekranów nie brakuje i jeśli Ty też do nich należysz, zapraszamy do pełnego zestawienia.

Poleasingowy laptop DELL Latitude 5289 z ekranem dotykowym

Recenzenci docenili:

 • Imponująca żywotność baterii
 • Szybka obsługa tabletu i pióra
 • Duża wydajność

Recenzentom nie podobało się:

 • Wysoka temperatura pracy
 • Niskie pokrycie przestrzeni kolorów
 • Brak Thunderbolt 3

Dell reklamuje Latitude 12 5000 (5289) jako idealny laptop dla firm. Dzięki kompleksowym funkcjom bezpieczeństwa, doskonałej żywotności baterii i mocnej wydajności, użytkownicy powinni bez problemu poradzić sobie z codzienną pracą. To nie przypadek, że znalazł się on na pierwszej pozycji zestawienia. Test pokazał, że producent nie przesadza, faktycznie wprowadził na rynek dobry, wszechstronny sprzęt. Jeśli szukasz szczególnie trwałego poleasingowego laptopa z ekranem dotykowym Dell Latitude 12 5000 (5289) jest dla Ciebie. Z prawie ośmioma godzinami został on wąsko pokonany w teście baterii przez Lenovo Yoga 910, któremu udało się to tylko dzięki znacznie większej baterii.

Dotykowy laptop poleasingowy DELL XPS 9365

Przez ostatnie trzy lata Dell XPS 13 był naszym ulubionym wszechstronnym laptopem dla większości osób. Jest kompaktowy, lekki, ma świetny wyświetlacz, solidny czas pracy na baterii… Dell trafił we wszystkie te elementy już za pierwszym razem i od tamtej pory recepta pozostała niezmieniona. To znaczy, aż do teraz. Nowy XPS 13 2-in-1 to nowy dodatek do linii Dell, który wykorzystuje styl i wyrafinowaną konstrukcję 13-calowego modelu i wyposaża go w 360-stopniowy zawias.

Uważamy, że Dell nadal jest na dobrej drodze, sprytnie czyniąc z tego modelu stabilnego partnera wspaniałego, standardowego XPS 13, a nie zamiennik. Marka XPS oznacza produkty wysokiej jakości i XPS 13 2-w-1 nie jest tu wyjątkiem. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na testowaną przeze mnie wersję z procesorem i7, jest to kompetentny, wysokiej klasy komputer 2-w-1. Może nie jest to najlepszy cenowo, ani najszybszy komputer 2-w-1, ale to, co traci w specyfikacji, nadrabia wyjątkowym charakterem, z którego Dell powinien być dumny.

ASUS VIVOBOOK FLIP 14 TP470EA

Zalety:

 • Wyjątkowa wydajność
 • Bardzo atrakcyjna estetyka
 • Przystępna cena
 • Aktywne pióro jest dołączone do zestawu
 • Możliwość rozbudowy pamięci RAM i pamięci masowej

Wady:

 • Przeciętna jakość wykonania
 • Słaby wyświetlacz
 • Czas pracy na baterii poniżej średniej

VivoBook Flip 14 jest naprawdę szybki jak na poleasingowego laptopa z ekranem dotykowym. Jego konstrukcja nie jest najlepsza, czas pracy na baterii jest długi, a klawiatura nie należy do moich ulubionych. Ale laptopa, który działa tak dobrze za tak niewielkie pieniądze, nie należy lekceważyć.

laptop poleasingowy z ekranem dotykowym

Jeśli masz wymagającą produktywność lub używasz sporadycznie kreatywnych aplikacji, VivoBook Flip 14 zapewni Ci wydajność, której szukasz. I nic więcej nie nie powinno Cię zniechęcić do zakupu poleasingowego laptopa z dotykowym ekranem Vivobook Flip 14.

SAMSUNG CHROMEBOOK PRO

Po części Chromebook, a po części tablet z systemem Android, 12,3-calowy Samsung łączy w sobie 360-stopniową konstrukcję konwertowalnego laptopa z dotykowym ekranem o proporcjach 3:2 dostosowanych do tabletów, a także debiutuje po raz pierwszy w historii obsługą rysika w urządzeniu z systemem Chrome OS.

Zalety:

 • Oszałamiający i żywy wyświetlacz QHD.
 • Obsługa rysika w systemie Chrome OS, która jest tak naturalna jak papier, oraz przepiękny, prosty design.

Wady:

 • Ciasna klawiatura.
 • Dziewięć godzin maksymalnego czasu pracy na baterii, co nie jest tak dobre jak w przypadku innych Chromebooków.
 • Słabe głośniki.
laptop poleasingowy z ekranem dotykowym
Samsung Chromebook Pro

Jest to idealne urządzenie Chrome OS dla użytkowników potrzebujących tabletu z systemem Android dla 70 do 90% czasu, który odwraca się do tradycyjnego laptopa do pisania e-maili i dziwnego artykułu. Jeśli Twój przypadek użycia jest taki sam, to jest to hybryda, której potrzebujesz.

Laptop ACER SPIN 5 SP513-54N

Seria laptopów Spin firmy Acer jest ich konwertowalną linią, dostępną także w wersji poleasingowej. Jest to solidnie zbudowany kabriolet, który łączy w sobie procesor Core i7 dziesiątej generacji oraz 16 GB pamięci RAM. Jest on skierowany do niemal każdego zawodu, zapewniając długi czas pracy na baterii, świetną wydajność i dotykowy ekran.

Laptop poleasingowy Acer Spin 5 jest zasilany przez 4-komorowy akumulator o pojemności 56 Wh, wspierający szybkie ładowanie i obiecujący nawet 15 godzin pracy. Praca w idealnych warunkach oznaczałaby wyłączenie połączeń bezprzewodowych i minimalną jasność. W rzeczywistych warunkach zwykle mamy jasność wykręconą gdzieś pomiędzy 50-100% i mamy nasze laptopy z włączonym Bluetooth lub WiFi. Testowaliśmy go w PCMark 8 i uzyskaliśmy akceptowalny czas 3h 43min zanim się rozładował. Testując go ręcznie i pozostawiając kilka zakładek, muzykę i Microsoft Edge uruchomione, był w stanie wytrzymać około 7 godzin, co jest wystarczająco przyzwoite, gdy pracujemy w podróży.

laptop poleasingowy z ekranem dotykowym
Acer Spin 5

Podsumowując, Acer Spin 5 to wspaniały mały laptop dla kogoś, kto zawsze podróżuje. Doskonale radzi sobie z podstawowymi i nudnymi zadaniami komputerowymi. Oferuje ekran dotykowy 2K i dużą wydajność oraz przyzwoitą żywotność baterii. Wraz z jego 100% pokrycia sRGB, to naprawdę jest must-buy w naszych książkach.

Podsumowanie zestawienia poleasingowych laptopów z dotykowym ekranem

Ok, jesteś gotowy, aby wybrać idealny laptop poleasingowy z ekranem dotykowym dla Ciebie? Jeśli w naszym zestawieniu nie znalazłeś odpowiedniego to tabela porównawcza. Często aktualizowana o najnowsze modele. Domyślnie jest posortowana według ceny i wielkości ekranu. Ale możesz zmienić oś jakkolwiek chcesz (wystarczy najechać na nie myszką). Po lewej stronie znajdziesz przydatne filtry, dzięki którym zawęzisz swoje poszukiwania.

Źródła: productchart.com, techspot.com, reviewed.com, digitaltrends.com, topnewreview.com, kangdupet.com