Na co zwrócić uwagę przy wyborze odnowionego laptopa z wysokiej, niskiej i średniej półki cenowej

Kupując poleasingowy laptop, to oczywiste, że oszczędzasz pieniądze i że wybór nie jest najłatwiejszy. Zastanawiasz się: jaki wybrać? Który będzie najlepszy? Za jaką kwotę? Pojawia się sporo pytań i postaramy się na nie udzielić odpowiedzi tak, żeby kolejny zakup był prosty i szybki.

Skąd się biorą poleasingowe laptopy?

Poleasingowe laptopy to produkty, który zostały zwrócone, naprawione i sprawdzone, a następnie odsprzedane po obniżonej cenie. Niektórzy sprzedawcy dodatkowo ustalają systemy oceniania, aby zapewnić kupującemu urządzenie wysokiej jakości. Oznaczone są literami A-C.

Laptop można również uznać za poleasingowy, gdy pochodzi z anulowanego zamówienia lub miał drobne problemy kosmetyczne. W takim przypadku produkt musi zostać ponownie przetestowany i naprawiony przed odsprzedażą. W związku z tym otrzymujesz nowe urządzenie, ale w niższej cenie.

Jednak zdobycie najlepszego odnowionego laptopa może być denerwujące. W przypadku wielu pozbawionych skrupułów sprzedawców możesz skończyć z fałszywym produktem. Zatem jaki laptop poleasingowy wybrać?

Określ budżet

Poleasingowe laptopy są dostępne w szerokiej gamie cen. Twój budżet jest więc wyznacznikiem urządzenia, które otrzymasz. Zanim jednak dokonasz zakupu, zrób dogłębny przegląd ofert. Tylko dlatego, że kupujesz z wiarygodnej strony lub sklepu, nie oznacza, że ​​dostaniesz dobrą ofertę.

Żeby sprawdzić, czy dany sklep daje Ci rzeczywiście niską cenę, sprawdź ją. Wyszukaj pierwotną cenę, czyli nowego laptopa i obniż ją o około 50%-60% kosztów. Więc, jeśli nowy laptop kosztuje 5000 zł, cena poleasingowego powinna wynosić około 2000-2500 zł.

Wybierz parametry

Przed zawarciem umowy sprawdź komponenty sprzętowe. Większość poleasingowych laptopów jest zwracana z powodu problemów sprzętowych lub estetycznych. Upewnij się również, że sprawdziłeś system operacyjny, ponieważ dobry system operacyjny oznacza, że ​​urządzenie nie ma usterek technicznych.

Porównaj specyfikacje z oryginalnym produktem. A jeśli nie masz pewności, wyślij wiadomość e-mail do eksperta, który pomoże Ci wybrać odpowiednie urządzenie.

Sprawdź wydajność

Pamięć RAM jest podstawową częścią każdego laptopa i określa szybkość jego działania. Jeśli pamięć RAM nie jest w dobrym stanie, podczas uruchamiania komputera mogą wystąpić problemy. W niektórych przypadkach twoja maszyna będzie miała niebieski ekran śmierci.

Dodatkowo sprawdź stan dysku SSD lub HDD. Te dyski przechowują dane nawet wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone. Podczas korzystania z dysku twardego można używać aplikacji takich jak HDSentitel lub SSDlife (jeśli korzystasz z dysku SSD).

Możesz także zrobić zdjęcie lub odtworzyć muzykę. Sprawdź poleasingowy laptop, aby upewnić się, że jego kamera internetowa działa poprawnie. Odtwórz kilka utworów, aby sprawdzić, czy głośniki są w dobrym stanie. Co więcej, sprawdź, czy maszyna ma martwe piksele.

Na koniec przetestuj wszystkie wejścia i porty, a zwłaszcza porty ładowania. Włóż czysty dysk flash i słuchawki, aby sprawdzić, czy porty działają. Laptop z niedziałającymi portami oznacza, że ​​nie możesz przesyłać plików.

Jaki wybrać laptop do nauki?

Poleasingowy laptop idealny dla studenta powinien być przenośny. Dlatego warto zapłacić więcej za kompaktową maszynę. Poszukaj urządzenia, które waży mniej niż 3 kg i mierzy około 14 cali.

Sprawdź też trwałość. Kup produkt wykonany z wytrzymałych materiałów, takich jak włókno węglowe, aluminium lub stop magnezu. Zwróć uwagę na pewne specyfikacje, jeśli chcesz, aby Twoje urządzenie przetrwało całe studia. Poszukaj laptopa o rozdzielczości 1080p z procesorem Intel Core i7 lub i5.

4 GB RAM jest dopuszczalne, ale 6 GB lub 8 GB byłoby idealne. Dyski SSD są najbardziej odpowiednie, ponieważ działają cztery razy szybciej niż zwykłe dyski twarde. Na przykład HP EliteBook 8460p, Core i5, 4 GB RAM jest idealny dla studenta.

Jaki wybrać laptop do pracy?

Najlepszy laptop do pracy powinien być zazwyczaj wydajny, łatwy w obsłudze, trwały i bezpieczny. Wybierz lekką konstrukcję, aby ułatwić przenoszenie. Weź pod uwagę wydajność, ponieważ będziesz potrzebować maszyny o dobrej prędkości, aby zapewnić płynne działanie.

Pojemność pamięci również powinna być aspektem, na który należy zwrócić uwagę. Połączenie 8 GB pamięci RAM, 1 TB pojemności, rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli i wagi 2,5 kg to idealna mieszanka. HP EliteBook 840G4 Core i7, 7. generacji z 16 GB pamięci RAM jest najbardziej idealny do takich specyfikacji. 

Laptop z portami HDMI, VGA, Ethernet i Fire jest najbardziej idealny dla profesjonalistów IT. Twój laptop powinien mieć również napęd optyczny, wymienną baterię i płytę główną obsługującą I/O. Idealnie, najbardziej odpowiedni jest kompaktowy, lekki laptop z 3-4 portami USB i dobrą baterią.

Poleasingowy laptop: nie dla IT

Nieprofesjonaliści IT mogą uzyskać szeroką gamę poleasingowych laptopów. Należy jednak wziąć pod uwagę podstawowe potrzeby, takie jak pojemność pamięci, pamięć RAM, procesor, trwałość i żywotność baterii. Na przykład, jeśli grasz w gry, poleasingowy laptop powinien mieć najnowszą i najszybszą grafikę. NVIDIA i ATI Mobility FireGL V3200 należą do najlepszych układów graficznych.

Karta graficzna HP Zbook 17 G3, 16 GB 1 TB, rdzeń i7 i 2 GB będzie służyć tym celom w grach. Jednak jego cena jest nieco wyższa i waha się między Ksh. 72 000 i Ksh. 120 000.

Sklepy, które sprzedają

Twój poleasingowy laptop jest tak dobry, jak sprzedawca. Sprawdź recenzje, zarówno te negatywne, jak i pozytywne, aby uzyskać bezcenne informacje o sprzedawcy. Rzetelny sprzedawca jest uczciwy i ma przejrzystą ofertę w kwestii funkcji i stanu laptopów.

Co więcej, sprzedają za rozsądną cenę. Wybierz sklep lub witrynę, która zapewnia profesjonalną obsługę klienta. Alternatywnie możesz kupić poleasingowy komputer bezpośrednio od producenta. Dell i Apple to jedne z najlepszych sklepów, w których można kupić laptopa po obniżonej cenie.

Poleasingowe laptopy są znacznie tańsze niż oryginalne produkty. Nie oznacza to jednak, że nie możesz znaleźć niezawodnego urządzenia. Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, zapewnij sobie bezproblemowy proces zakupu.

Źródło: thestandard.africa