Dla wielu, wybór poleasingowego laptopa to więcej niż sposób na oszczędność. To również działanie ekologiczne, dzięki któremu nie trzeba produkować nowych komponentów i umożliwiające większy wybór. Ale kupując poleasingowe urządzenie należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które zapewnią, że skończysz z maszyną, która działa poprawnie i długo. Tutaj, ustalimy listę kontrolną, która umożliwi zakup dobrego laptopa poleasingowego z mocną baterią i odpowiednimi parametrami.

dobry laptop poleasingowy

Sklep, w którym kupisz dobry laptop poleasingowy

Nie musiałem długo zastanawiać się, co należy wziąć pod uwagę kupując dobry laptop poleasingowy. Co najmniej kilkanaście razy stało przede mną takie wyzwanie, więc opisanie tego w prostych punktach, było prostą sprawą.

Najważniejszym aspektem jest miejsce zakupu, może to być producent, detalista, trzecia strona sprzedawcy lub sklepy specjalizujące się w sprzedaży poleasingowego sprzętu. Osobiście najlepsze doświadczenia mam z tą ostatnią grupą, czyli sklepami, zajmującymi się tym od wielu lat. Przetestowaliśmy to na własnych wyborach. Potrafią fachowo doradzić i wprost powiedzieć, co w laptopie poleasingowym może nie działać poprawnie. Najbardziej ryzykowne źródła to ogłoszenia osób prywatnych, ponieważ polegasz wyłącznie na uczciwości sprzedawcy. Nie będziesz wiedział, czy urządzenie zostało skradzione, czy nie, a problemy mechaniczne mogą się ujawnić dopiero po pewnym czasie użytkowania. O ile nie znasz sprzedawcy i nie możesz wynegocjować okresu próbnego użytkowania przed dokonaniem pełnej płatności, unikałbym kupowania z ogłoszeń bez względu na to, jak świetna wydaje się oferta.

dobry laptop poleasingowy

Zakup laptopa poleasingowego u producenta

Większość producentów oferuje sprzedaż poleasingowych laptopów, w tym Apple, Dell, Google, Microsoft i Samsung. Możesz szybko dowiedzieć się, który z nich wykonuje sprzedaż poleasingowego sprzętu. Wyszukaj: „poleasingowy” + marka, a dowiesz się jakie są dostępne jednostki. Przed kliknięciem na wynik wyszukiwania, sprawdź, czy rzeczywiście to strona producenta.

Podobnie, duże serwisy, które sprzedają komputery oferują poleasingowe laptopy. Mówię o Allegro, Amazon, BestBuy, Ceneo itp. W tych przypadkach jednak byłbym ostrożny. Nie masz co liczyć, że ten sprzęt został sprawdzony. Wielkie marki równa się wielka sprzedaż, równa się masowe podejście do produktu. Nikt nie ma czasu sprawdzać, czy grade A, to rzeczywiście dobry laptop poleasingowy bez skazy.

Ogólnie rzecz biorąc, trzymanie się oryginalnego producenta niesie ze sobą mniejsze ryzyko, ponieważ otrzymujesz odpowiednie opakowanie i części, aby produkt był jak najbardziej zbliżony do nowego. Szukaj oznaczenia „factory-certified” lub podobnego.

dobry laptop poleasingowy

Co to znaczy dobry laptop poleasingowy?

Zanim zaczniesz testować urządzenia z różnych źródeł i między sobą w tym samym punkcie sprzedaży, poznaj minimalne wymagane specyfikacje. Jeśli Twój laptop ma mniej niż pięć lat i zwiększyłeś swoje wymagania dotyczące użytkowania, poszukaj uaktualnienia w zakresie mocy obliczeniowej i pamięci RAM. Na przykład, możesz potrzebować zamiast procesora Intel i3 – i5 lub nawet i7. Jeśli masz obecnie 4 gigabajty pamięci RAM, poszukaj jednostki z 8 GB lub więcej. Jeśli Twój komputer jest starszy, oceń, w jaki sposób go eksploatujesz, aby określić, czego będziesz potrzebować. Dla zwykłych użytkowników laptop wydany w ciągu ostatnich dwóch lat z podstawowym procesorem i 4 GB pamięci RAM prawdopodobnie będzie wystarczający.

Pamiętaj o akcesoriach do laptopa poleasingowego

Teraz, gdy już wiesz, czego szukasz, warto zwrócić uwagę na stan laptopów poleasingowych, które bierzesz pod uwagę. Wszystkie powinny być fabrycznie odnowione, ale jeśli nie przeszkadza kilka wgnieceń lub zadrapań na obudowie, to jest to świetny sposób, aby zaoszczędzić pieniądze.

Sprawdź, czy laptop ma wszystkie swoje akcesoria. Widziałem dobre poleasingowe laptopy, które np. nie posiadały ładowarki. Nie oznacza to, że komputer nie nadaje się do użytkowania, ale musisz wydać na baterie dodatkowe pieniądze. Przetestuj też, jaka wersja systemu Windows jest zainstalowana na urządzeniu. Jeśli kupisz taki, na którym zainstalowany jest Windows 11, nie będziesz musiał się męczyć z jego późniejszą aktualizacją, ani płacić za Windowsa, jeśli obecna wersja nie będzie już wspierana przez Microsoft.

dobry laptop poleasingowy

Gwarancja i zwrot laptopa poleasingowego

Uczciwi sprzedawcy oraz producenci oferują gwarancję na dobre poleasingowe laptopy. Informacje o gwarancji są zwykle na samym dole listy produktów, więc przyjrzy się temu dokładnie i porównać je. Więcej o: laptopach poleasingowych z gwarancją.

Sprawdź politykę zwrotów dla każdego sprzedawcy. Może obejmować okres korzystania z laptopa, zanim zauważysz jakiekolwiek problemy. Rozsądny czas dla dobrego laptopa poleasingowego to minimum 30 dni. Nie opóźniaj korzystania z nowego urządzenia, ponieważ zegar będzie tykać. Unikaj wszelkich ofert, które mówią „ostateczna sprzedaż”.

Wreszcie, nie wykluczaj zakupu nowego. Możesz znaleźć świetną promocje, okazję, która ma taką specyfikacje, jakiej potrzebujesz, w budżecie który planowałeś wydać na poleasingowy laptop. W takim przypadku nie musisz się martwić o gwarancje lub zwroty, a będziesz miał technologię obecnej generacji.

Źródło: standard.net