Niezależnie od tego, czy wracasz na uczelnię, czy masz dziecko zapisane na zdalne nauczanie, czy wyposażasz pracownię komputerową w swojej szkole, prawdopodobnie szukasz nowych komputerów. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i pomóc naszej planecie, w naszej opinii poleasingowe laptopy dla szkół są najlepszym wyborem.

Poleasingowe urządzenia szczególnie dobrze nadają się dla studentów i uczniów. To odnowiony sprzęt który jest przygotowany tak, aby działać jak nowy, poza tym są tanie.

Ale z pewnością chcesz wiedzieć, że kupujesz od wiarygodnego sprzedawcy. W tym artykule, będziemy przechodzić przez wszystko, co musisz wiedzieć o zakupie poleasingowych laptopów dla szkół lub do szkoły. Istnieje mnóstwo innych korzyści z zakupu odnowionego komputera, zwłaszcza jeśli się uczysz.

Oto kilka powodów, dlaczego.

Oszczędność pieniędzy

Jeśli poleasingowe laptopy były wcześniej używane, są one sprzedawane poniżej ich wartości detalicznej. W ten sposób można sobie pozwolić na model laptopa, który w innym wypadku może być zbyt drogi.

Poleasingowe laptopy dla szkół mają gwarancję wysokiego standardu. Choć znajdzie się wiele odmiennych opinii, jednak kupując u sprawdzonego sprzedawcy, masz pewność, że sprzęty wyglądają i działają tak dobrze, jak nowe.

laptopy poleasingowe dla szkół

Doskonałe dla młodszych dzieci

Bądźmy szczerzy: dzieci upuszczają rzeczy. Czasami rozlewają mleko. Wypadki się zdarzają i są bardziej prawdopodobne, gdy dzieci są w pobliżu.

Posiadanie poleasingowego laptopa likwiduje część stresu związanego z posiadaniem dziecka podatnego na wypadki przy komputerze. Jeśli rozlanie lub upadek się zdarzy, nie będzie to tak kosztowne, jak gdybyś miał dostał zupełnie nowy komputer!

Korzystanie z poleasingowego laptopa do szkoły i na studia

Szkoła jest droga, więc oszczędzasz pieniądze, gdzie tylko jest to możliwe. Możesz myśleć, że musisz mieć wysokiej klasy komputer, aby nadążyć z zajęciami, ale to nieprawda!

Według naszych doświadczeń i wielu opinii poleasingowe laptopy są szczególnie dobre dla dzieci i studentów.

Jeśli Twój kierunek wymaga posiadania komputera, który umożliwia uruchomienie specjalistycznych programów, może być to duży wydatek. Zakup poleasingowego laptopa pozwoli Ci przetrwać studia bez włamywania się do banku. Będziesz także w stanie pozwolić sobie na wyższej jakości sprzęt niż myślałeś.

Jeśli szukasz zaufanego laptopa Dell lub eleganckiego Macbooka, znajdziesz wiele poleasingowych modeli w zauważalnej zniżce.

Gdzie kupić poleasingowy laptop do szkoły?

Wielu producentów sprzedaje swoje własne poleasingowe laptopy dla szkół i innych instytucji np. dla firm. Można jednak znaleźć wiele sklepów, które oferują sprzęt jak nowy.

TanieKomputery.pl jest jednym z najbardziej zaufanych sklepów z powystawowymi i poleasingowymi laptopami w Europie. Oferuje bezkonkurencyjne gwarancje i profesjonalną obsługę za każdym razem.

Najważniejszą częścią zakupu poleasingowego laptopa jest sprawdzenie sprzedawcy. Oznacza to poznanie opinii innych klientów na temat realizacji zamówień i kupionego sprzętu do szkoły.

Poleasingowy laptop dla studenta

Dla studentów, laptop jest tak samo niezbędny jak podręczniki i legitymacja – i nie tylko do robienia notatek i pisania prac. Musi również obsługiwać swoje działania pozauczelniane, od przesyłania strumieniowego filmów i muzyki do nadążania za sieciami społecznościowymi, umieszczania zdjęć, gier i rozmów wideo z rodzicami. Coraz więcej szkół i uniwersytetów umożliwia łączenie mieszkania na terenie kampusu i zdalnego nauczania. W takiej sytuacji laptop jest niezbędny, a poleasingowy laptop będzie świetnym wyborem, dzięki możliwości uzyskania niskiej ceny i naprawdę niezłej wydajności. Opinie na ten temat są zróżnicowane, ale znacząca część użytkowników poleasingowego sprzętu jest zadowolona.

Jak ciężki powinien być laptop na studia?

Nie każdy student się z tym zgodzi, ale w zależności od tego, jak daleko będziesz go nosić każdego dnia, poleasingowy laptop z dużym ekranem może nie być najlepszym pomysłem.

Miło jest mieć mini kino domowe w swoim pokoju w akademiku lub grać w najnowsze gry na dużym ekranie, ale ważący ponad 5 kilogramów laptop z 15- lub 17-calowym ekranem będzie uciążliwy do dźwigania po kampusie, gdy będziesz biegać z zajęć na zajęcia. Lepiej wybrać coś lekkiego: jeśli rozmiar ekranu ma dla Ciebie mniejsze znaczenie niż wygoda, supercienki ultraprzenośny może być dobrym rozwiązaniem.

Dla większości osób idealny jest 13- lub 14-calowy panel panoramiczny, ponieważ pozwoli on zrobić miejsce na inne przedmioty w plecaku i zminimalizować ciężar. W zależności od poziomu tolerancji, mniejszy wyświetlacz może się sprawdzić pod warunkiem, że zrozumiesz, że pełne strony internetowe i aplikacje produktywne będą wymagały więcej przewijania, a czcionki będą wydawały się mniejsze niż na większych ekranach, przy założeniu tej samej rozdzielczości i poziomu powiększenia.

laptopy poleasingowe dla szkół

Eseje, prace badawcze i rozmowy online z kolegami z klasy zajmą większość Twojego czasu pracy, więc pełnowymiarowa klawiatura i wygodny touchpad są kluczowe. Wiedz również: Gdy zaryzykujesz mniejszy niż 13-calowy laptop, ryzykujesz, że nie uzyskasz takich samych wrażeń podczas pisania. Najprostszym sposobem, aby upewnić się, że masz najlepszą klawiaturę jest zatrzymać się w sklepie i spędzić trochę czasu pisząc na potencjalnych wyborów z różnych klas wielkości.

Jeśli zdecydujesz się na zakup mniejszego, tańszego laptopa, prawdopodobnie warto zainwestować w samodzielną klawiaturę, którą możesz trzymać w domu lub w akademiku, gdy musisz dużo pisać. Monitor stacjonarny, który można podłączyć przez HDMI może być miłym uzupełnieniem, zbyt.

Jaki procesor w poleasingowym laptopie na studia?

Poleasingowe laptopy oferują szeroki wybór procesorów, zarówno jeśli chodzi o budżet, jak i przypadki użycia – możesz wybrać taki, który zmaksymalizuje wydajność, lub taki, który sprzyja żywotności baterii. Możesz też kupić taki, który wykorzystuje obie mocne strony: procesory Core firmy Intel zapewniają korzyści związane z wydajnością energii i baterii. Mobilne układy Ryzen firmy AMD są mniej popularne, ale również stały się atrakcyjnym wyborem dla ultraprzenośnych laptopów.

Jeśli zależy Ci na całodziennym czasie pracy na baterii i spędzasz prawie cały czas w przeglądarce internetowej, możesz rozważyć wybór Chromebooka. Zazwyczaj działają one na procesorach o niewielkiej mocy (w większości przypadków są to układy Intel Celeron i Pentium), ale procesory te wystarczają do wykonywania codziennych zadań internetowych, w których Chromebooki są doskonałe. Jeśli natomiast wydajność zajmuje wysokie miejsce na liście, najwięcej mocy obliczeniowej zapewni Ci komputer Mac z układem Apple M1 lub M2 albo laptop z systemem Windows z procesorem Intel Core i5 lub AMD Ryzen 5.

Jeśli lubisz grać w gry w czasie wolnym, możesz chcieć wydać pieniądze na droższy laptop do gier. Większość maszyn ogólnego przeznaczenia, zwłaszcza w cenach poniżej 2000 złotych, nie będzie miała rodzaju dyskretnego układu graficznego (GPU) niezbędnego do tego, aby najgorętsze tytuły gier AAA wyglądały dobrze i grały płynnie. Wydajny procesor graficzny może również pomóc w niektórych aplikacjach high-endowych i naukowych, które mogą skorzystać z akceleracji GPU, ale podobnie jak procesor o dużej mocy, one również ucztują na baterii.

Czy poleasingowe laptopy 2 w 1 są warte uwagi na studiach?

W ostatnich latach pojawiła się nowa kategoria poleasingowych laptopów. Hybrydy, znane również jako 2-w-1, są w stanie funkcjonować jak tradycyjne laptopy, gdy trzeba, ale mogą przekształcić się w tablety, gdy jest to bardziej wygodna forma dla tego, co robisz. Niektóre z nich (nazywane ogólnie konwertowalnymi) mają składaną konstrukcję, w której klawiatura jest odsuwana, zazwyczaj poprzez obrót wokół zawiasu. Inne („odłączane”) umożliwiają zadokowanie części komputera zawierającej tablet/ekran z dodatkową klawiaturą w celu uzyskania funkcjonalności zbliżonej do laptopa.

Przeczytaj więcej o Poleasingowych laptopach z dotykowym ekranem

laptopy poleasingowe dla szkół

Budżetowe poleasingowe laptopy dla szkół 2 w 1 mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby wypełnić kilka ról. Jedna rzecz, o której należy pamiętać: Jeśli rozważasz odłączaną konstrukcję 2-w-1, upewnij się, że podstawa klawiatury jest wliczona w cenę. W niektórych przypadkach jest, a w innych jest to dodatkowe akcesorium, które podnosi cenę, czasami o więcej niż się spodziewasz.

Źródła: recompute.com.au, pcmag.com