Dla każdego, kto szuka używanego laptopa w doskonałym stanie, mamy dobrą propozycję. Możesz kupić laptopa poleasingowego, czyli w pełni sprawdzony sprzęt z gwarancją poprawnego działania. To jak zakup nowego laptopa, ale za połowę ceny. Czym jest laptop poleasingowy? To sprzęt, który był używany, zwykle przez większe firmy, ma doskonałą specyfikację i nie jest zbyt stary, by użyć go ponownie.

Laptop poleasingowy. Dla kogo?

Laptop poleasingowy jest odpowiedni dla każdego. Na przykład, jeśli potrzebujesz nowego laptopa, ale brakuje Ci pieniędzy. To zdecydowanie mniejszy wydatek niż w przypadku nowego sprzętu. Zwykle to średnio 30% wartości, zatem naprawdę duża oszczędność. Albo jeśli jeszcze studiujesz i laptop jest Ci niezbędny. Jest odpowiedni także dla osób pracujących lub uczących się zdalnie. Tym bardziej dla dziecka – trudno mu powierzyć zwykle zupełnie nowy sprzęt, a w przypadku uszkodzenia poleasingowego, chociaż nie stracisz zbyt wiele. To także rozwiązanie dla osób, które lubią myśleć o środowisku. W końcu nadanie laptopowi drugiego życia to zrównoważony wybór, który odciąża środowisko. Nie wymaga produkowania kolejnych komponentów oraz nie zwiększa ilości elektroodpadów.

Niezależnie od tego, czy chcesz używać laptopa tylko do przeglądania internetu, czy jesteś zapalonym graczem, laptop poleasingowy to dobry wybór. Wśród szerokiej gamy poleasingowych laptopów znajdziesz najbardziej znane marki: Dell, Lenovo, HP, Fujistu, Panasonic.

Laptop poleasingowy a używany – Porównanie

Używane laptopy to nie to samo co poleasingowe. Nowo zakupiony laptop powinien działać w 100% i być wcześniej w pełni sprawdzony. Używany laptop natomiast nie ma potwierdzonej np. umową leasingową, czasu ani sposobu eksploatowania, co może dostarczyć niemiłych niespodzianek po krótkim czasie użytkowania. Porównując te dwa rodzaje sprzętów, dostrzeżemy wiele więcej różnic.

Poleasingowy laptop można bez problemu zamówić online. W sklepie internetowym wybierasz odpowiednie dla Ciebie urządzenie, ewentualnie uzupełnione o potrzebne akcesoria lub dodatki do systemu. Możesz wybrać jednorazową zapłatę lub e-raty, dokładnie w taki sam sposób, jak przy zwykłych zakupach przez internet. Nie każdy sklep oferuje sprzedaż laptopów poleasingowych na raty, ale jeden ze sprawdzonych przez nas portali TanieKomputery daje Ci taką możliwość. W przypadku używanego sprzętu takiej możliwości raczej mieć nie będziesz.

Może Cię również zainteresować:

Źródło: computerzaak.nl