Przy tak wielu opcjach znalezienie właściwego i wydajnego laptopa może być przytłaczające, nawet dla najbardziej obeznanych z technologią. Chcemy to maksymalnie ułatwić. Dziś zdefiniujemy ThinkPad poleasingowy, wyjaśnimy czym jest i ocenimy czy warto go kupić. Przedstawimy także najchętniej kupowane ThinkPady poleasingowe w Polsce.

Co to jest ThinkPad?

ThinkPad to rodzina komputerów przenośnych. Pierwotnie wyprodukowane przez IBM i wprowadzone w 1992 roku, Lenovo stało się właścicielem marki, gdy przejęło dział komputerów osobistych IBM w 2004 roku. ThinkPady są powszechnie chwalone za najwyższą jakość klawiatury. Były również pierwszymi, w których zastosowano drążek wskazujący do przemieszczania kursora, a niektóre modele mają wbudowane podświetlenie klawiszy. W 1995 roku składana klawiatura „Butterfly” zdobyła nagrody za swój unikalny design.

ThinkPad został początkowo opracowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wydajny i przenośny laptop przeznaczony dla biznesu. Od tego czasu rozszerzono funkcjonalność ThinkPada, ze względu na rozwój innowacji w technologii laptopów oraz rosnące potrzeby użytkowników. Ze względu na koncentrację na supermobilności, Lenovo zbudowało każdego ThinkPada z zachowaniem tych samych podstawowych elementów.

thinkpad poleasingowy

Porównanie ThinkPada i IdeaPada

Jeśli Twoja praca wymaga intensywnych programów na wysokim poziomie, ThinkPad to laptop pierwszego wyboru. Podczas pracy z programami do edycji lub projektowania o dużej mocy potrzebujesz bestii komputerowej. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad edycją wideo w rozdzielczości 4K, produkcją muzyki, czy skomplikowanym projektowaniem koncepcji CAD na poziomie architektonicznym lub wirtualnej rzeczywistości, musisz tworzyć i wyświetlać je bez żadnych problemów.

Z drugiej strony, jeśli Twój laptop do pracy nie będzie robił więcej niż tworzenie i edytowanie dokumentów, odpowiadanie na e-maile i łączenie się z ludźmi lub stronami internetowymi w ciągu dnia, prawdopodobnie nie będziesz potrzebował ogromnej mocy, jaką zapewnia ThinkPad. W takim przypadku możesz zaoszczędzić pieniądze bez poświęcania jakości, wybierając zamiast tego laptopa z serii IdeaPad.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wydajnego laptopa do doskonałej pracy architektonicznej i graficznej, czy chcesz przesyłać strumieniowo programy telewizyjne lub filmy i nadrabiać zaległości w mediach społecznościowych, znajdziesz odpowiedni dla siebie ThinkPad. Jakie modele wybierać? Sprawdź poniżej.

Czy kupno poleasingowego ThinkPada jest bezpieczne?

Jednym słowem, nie. Chociaż wiele osób znalazło niedrogie poleasingowe ThinkPady, które po prostu działają dobrze i sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Świat używanych laptopów i komputerów może być trudny, dlatego warto wybierać sprawdzone sklepy z ugruntowaną pozycją na rynku i pozytywnymi opiniami klientów. Taki sklep w Polsce to TanieKomputery.pl.

Klientów zwykle przyciąga niski koszt poleasingowego ThinkPada. Należy tu być jednak ostrożnym. Sprzedawcy używanych komputerów będą porównywać cenę produktu z jego początkową wartością sprzedaży, a nie z jego aktualną sugerowaną ceną detaliczną, zawyżając w ten sposób opłacalność. Kupując w sprawdzonym sklepie nie musisz się tego obawiać. Każdy poleasingowy ThinPad przechodzi gruntowną weryfikację stanu technicznego, podczas której usuwane są wszelkie błędy systemu, wynikające z wcześniejszego użytkowania. Sprawdzana jest żywotność baterii, pojemność pamięci, funkcjonowanie portów zewnętrznych i wiele innych aspektów. Tylko w pełni sprawne ThinkPady poleasingowe trafiają do sprzedaży.

Dzięki temu realna wartość poleasingowego sprzętu wzrasta w porównaniu do używanego sprzętu np. od osoby prywatnej. Wielu sprzedawców oferuje także gwarancję, zapewniając pomoc i bezpieczeństwo w razie usterki.

ThinkPad Poleasingowy

Na co zwrócić uwagę przy zakupie poleasingowego ThinkPada?

Przede wszystkim sprawdź, od kogo jest gwarancja (jeśli rzeczywiście jest oferowany pakiet gwarancyjny). Jeśli nie ma gwarancji, nie kupuj komputera. Jeśli gwarancja jest od zewnętrznego sprzedawcy, dokładnie ją przeczytaj. Jeśli gwarancja pochodzi od producenta, zwróć uwagę na to, co gwarancja określa.

Jeśli nie kupujesz ThinkPada poleasingowego ze sklepu internetowego i możesz go zobaczyć osobiście, sprawdź wszystko, co możesz. Zbadaj ekran (jedna z najdroższych części laptopa), klawiaturę, porty USB, napęd CD/DVD, wyjście i wejście audio, port Ethernet oraz żywotność baterii. Ważne jest, aby znaleźć komputer z dobrą żywotnością baterii, ponieważ są to jedną z pierwszych rzeczy, które muszą być wymienione w poleasingowym ThinkPadzie.

Czy lepiej kupić nowy, czy poleasingowy ThinkPad?

Wybór między nowym a poleasingowym ThinkPadem zależy od tego, do czego będziesz go używać. Poleasingowy laptop to odpowiedni sprzęt do pracy zdalnej, do nauki z domu, dla dziecka. Oczywiście znajdziesz także modele pancernych sprzętów, które sprawdzą się także w pracy w warsztacie samochodowym lub na budowie. Z tak wielu tanich modeli laptopów najlepszych producentów, warto wybrać ten, który dedykowany jest do naszego rodzaju pracy. Inny ThinkPad wybierzesz dla fotografa i grafika, a inny do obsługi maila i kontaktu z klientami. W nowym ThinkPadzie otrzymujesz fabrycznie nowy sprzęt, serwis i gwarancję producenta, natomiast w poleasingowym w pełni oczyszczony system, pozbawiony bugów oraz usterek nowego sprzętu.

Najchętniej kupowane poleasingowe ThinkPady

Wśród szerokiej gamy ThinkPadów, wyłoniliśmy pięć najchętniej kupowanych z najwyższymi ocenami. Są to:

  • Lenovo ThinkPad T480
  • Lenovo ThinkPad T460
  • Lenovo ThinkPad T470
  • Lenovo ThinkPad P52
  • Lenovo ThinkPad X230

Ocena poleasingowego ThinkPad T480 Lenovo

Dzięki epickiemu czasowi pracy na baterii, dużej wydajności, szybkiej klawiaturze i wytrzymałej konstrukcji poleasingowy ThinkPad T480 Lenovo jest jednym z najlepszych laptopów do pracy, jaki można wybrać. Jeśli matowy ekran T480 Cię nie zachwyca, to możliwość wykonania mnóstwa zadań przez ponad 17 godzin na jednym ładowaniu powinna dodać Ci energii.

Jeśli masz dużo więcej pieniędzy do wydania, rozważ ThinkPad X1 Carbon, który ma lepszą klawiaturę i bardziej kolorowy wyświetlacz, a także obudowę, która waży mniej. Jeśli jednak zależy Ci na jak najdłuższym czasie pracy na baterii, mocnym pisaniu na klawiaturze i dużej ilości miejsca, poleasingowy ThinkPad T480 jest najlepszym wyborem. Nasza ocena dla tego modelu jest bardzo dość wysoka: 8,2/10.

Poleasingowy ThinkPad T460 Lenovo – Ocena

Jak para Air Jordanów na zawodniku NBA, poleasingowy ThinkPad T460 to profesjonalne narzędzie, które pomoże Ci wznieść się na wyżyny. Głęboki skok klawiszy tego laptopa ułatwia szybkie i dokładne pisanie, a jego duża wytrzymałość pozwala pracować przez wiele godzin bez obaw, że zabraknie Ci energii. Dlatego nasza ocena to 9/10. Rozważ poleasingowy ThinkPad T460s, jeśli chcesz mieć ekran o nieco wyższej rozdzielczości lub szybszy dysk SSD PCIe i nie spędzasz dużo czasu z dala od gniazdka. Jeśli jednak chcesz mieć najlepszy mainstreamowy laptop biznesowy na rynku, poleasingowy ThinkPad T460 powinien znaleźć się na szczycie listy zakupów. Upewnij się tylko, że dostaniesz akumulator o dużej pojemności.

Poleasingowy ThinkPad T470 Lenovo – Ocena

Poleasingowy ThinkPad T470 ma wiele zalet, od epickiej żywotności baterii po wygodną klawiaturę, szybki dysk SSD i szeroki wachlarz portów. Jeśli możesz wydać kilkaset złotych więcej i chcesz lżejszego laptopa z bardziej kolorowym wyświetlaczem, ważący 2,5 kg ThinkPad X1 Carbon to świetny wybór, choć jego czas pracy na jednym ładowaniu jest krótszy o 5 godzin i ma mniej portów. Ze względu na to nasza ocena będzie nieco niższa niż u poprzedników: 7,9/10.

Jeśli masz ograniczony budżet, podobnie skonfigurowany Poleasingowy ThinkPad 13 kosztuje mniej, choć ma znacznie krótszy czas pracy na baterii, mniejszy ekran i nie ma portu Thunderbolt 3.

Nie jest idealny ThinkPad – ekran mógłby być dużo jaśniejszy, a podpórka pod dłonie powinna być miękka w dotyku – ale poleasingowy ThinkPad T470 oferuje najlepsze połączenie wydajności, trwałości, elastyczności i wytrzymałości spośród wszystkich laptopów biznesowych.

Poleasingowy ThinkPad P52 Lenovo

Oczywiście nie każdy klient stacji roboczej musi projektować środowiska VR. Architekt skupiony na dwuwymiarowych aplikacjach CAD może być całkowicie zadowolony z cienkiego i lekkiego modelu. Jednak imponująca wydajność poleasingowego ThinkPada P52, wraz ze wszystkim – od jakości wykonania i klawiatury po zakres opcji w czasie składania zamówienia – stawia go na czele klasy.
Jeśli zależałoby nam na maksymalnej mobilności, zrezygnowalibyśmy z dysku twardego, by zaoszczędzić kilka kilogramów, ale dla nabywców z dziedzin technicznych, którzy potrzebują w równym stopniu mięśni stacji roboczej-GPU, mocy procesora i komfortu pisania, w połączeniu z rozsądnym komfortem przenoszenia, jaki zapewnia 15,6-calowa mobilna stacja robocza w porównaniu z 17-calową, jest to wybór, któremu nie sposób się oprzeć.

Poleasingowy ThinkPad X230 Lenovo

Podobnie jak model X220, poleasingowy ThinkPad X230 mieści w swojej 12,5-calowej ramie sporo mocy, oferując jednocześnie obietnicę prawdziwie całodziennej wytrzymałości po dokupieniu rozszerzonej baterii i plastra. Podświetlana klawiatura w stylu wyspowym zapewnia doskonałe wrażenia dotykowe, ale użytkownicy o dużych dłoniach mogą preferować notebooka z dłuższym oparciem dla dłoni, jak np. nadchodzący ThinkPad X1 Carbon. Jeśli jednak zależy Ci na najwyższej wytrzymałości biznesowej, X230 to naprawdę przekonujący wybór.

Źródła: lenovo.com, pcmag.com, laptopmag.com