Coraz więcej aspektów życia i pracy obraca się wokół technologii, coraz bardziej istotne stają się laptopy do użytku domowego, umożliwiające nadążanie za karierą, hobby i rodziną. Ale koszt nowego komputera, to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić.

Na szczęście producenci i sprzedawcy komputerów często oferują odnowione i poleasingowe laptopy po niższych kosztach. Na przykład firma Dell oferuje odnowione i poleasingowe laptopy i komputery stacjonarne po obniżonych cenach, które przeszły przez rygorystyczny proces przywracający je do tych samych standardów wydajności i jakości, co fabrycznie nowe produkty. Kupując od innego sprzedawcy niż Dell, spotkasz się wyłącznie z określeniem laptop poleasingowy, dlatego na potrzeby artykułu będziemy używać tego określenia. Zdefiniujmy, co oznacza.

Czym jest odnowiony i poleasingowy laptop Dell? Recenzja

Odnowiony laptop to używany produkt, który jest recertyfikowany lub naprawiony w celu odsprzedaży. W branży komputerowej, odnowione produkty to komputery stacjonarne i laptopy, które zostały sprzedane, ale nigdy nie wyjęte z pudełka oraz komputery używane i zwrócone do odsprzedaży np. z powodu usterki produkcyjnej.

laptop Dell poleasingowy

Innym rodzajem odnowionego komputera jest laptop Dell poleasingowy. Są to komputery stacjonarne i laptopy zakupione w ramach umowy leasingowej, a następnie zwrócone po zakończeniu leasingu. Na przykład, wiele firm dzierżawi zamiast kupić komputery dla swoich pracowników. Ponieważ okres leasingu wynosi zwykle trzy lub cztery lata, laptopy Dell poleasingowe są zazwyczaj starsze niż inne odnowione komputery, które mogą mieć rok. Sprzęt jest zazwyczaj zbudowany dla potrzeb biznesowych i nie może zawierać marek skierowanych do konsumentów, na przykład laptopów do gier.

Laptop Dell poleasingowy może mieć te same certyfikaty i gwarancje, jak inne odnowione komputery, jednak nie jest to regułą i warto to sprawdzić konsultując się ze sprzedawcą.

Jaka jest różnica między używanym a poleasingowym laptopem Dell?

Określenie „poleasingowy laptop” oznacza, że produkt przeszedł przez kompleksowy proces – w tym napraw, wymian i testów jakości – aby doprowadzić go do określonego standardu wydajności.
Natomiast „używany” oznacza produkt, który był wcześniej posiadany i użytkowany, często sprzedawany w stanie takim, jaki jest. Nie ma gwarancji, że produkt był kiedykolwiek naprawiany, kontrolowany lub testowany, ani że będzie działał zgodnie z określonym standardem.
Laptop Dell Poleasingowy to sprzęt, który był dzierżawiony przez klienta, zazwyczaj przez okres od 2 do 4 lat, a następnie zwracany producentowi w celu odnowienia i odsprzedaży modeli poprzedniej generacji.

laptop Dell poleasingowy

Klasy laptopów Dell poleasingowych : Grade A, B…

Laptopy Dell Poleasingowe otrzymują ocenę, w zależności od rodzaju i czasu użytkowania lub uszkodzenia. To trzy klasy: Grade A, Grade B, Grade C.
Najwyższy poziom to Grade A. Są to albo fabrycznie zamknięte lub otwarte produkty Dell, które nigdy nie były używane przez klienta i mają uszczelnienie oprogramowania nienaruszone. Ten produkt to zazwyczaj nadwyżka magazynowa lub zwrócone zamówienie. Produkty nowe i nieużywane nie mają żadnych uszkodzeń kosmetycznych.
Poziom średni obejmuje laptopy poleasingowe Grade B. Jest to najwyższa klasa certyfikowanych systemów odnowionych firmy Dell, poddawanych rygorystycznemu procesowi odnawiania w celu uzyskania dokładnych standardów jakości i wydajności firmy Dell. Te wcześniej posiadane produkty mogą mieć zauważalne drobne skazy, które nie mają wpływu na wydajność, lub mogą wyglądać jak nowe.
W ramach ostatniego poziomu, produkty Grade C to certyfikowane laptopy poleasingowe z wadami, które nie mają wpływu na wydajność. Te laptopy Dell nie mają zarysowań ani wżerów na ekranie, brakujących lub nieczytelnych liter na klawiaturze, ani uszkodzeń na touchpadzie – tylko skazy, które nie wpływają na wydajność.
Chociaż ceny różnią się w zależności od poziomu wad, produkty na wszystkich trzech poziomach są objęte taką samą kompleksową gwarancją i pomocą techniczną jak nowe komputery firmy Dell. Recenzje użytkowników potwierdzają ich wysoką jakość i prawidłowy przebieg procesu odnawiania.

laptopy dell

Chcesz dowiedzieć się więcej o laptopach Dell?
Przejdź do LAPTOPDELL.pl

Laptop Dell poleasingowy: proces odnawiania

Każda firma ma swój własny proces odnawiania. W firmie Dell odnawianie laptopów poleasingowych obejmuje kompleksowy, skrupulatny proces naprawy i kontroli, aby zapewnić, że komputery spełniają standardy dotyczące nowych produktów.

Gdy laptopy Dell poleasingowe trafiają do zakładu odnawiania w Tennessee, są poddawane szczegółowym testom w celu potwierdzenia, że system zawiera właściwe podzespoły i że wszystkie te podzespoły działają. Jeśli testy wykażą, że pewne komponenty nie działają, przechodzą one naprawę elektromechaniczną, aby doprowadzić je do naszych standardów dla nowych produktów.

Po naprawie wszystkie dane są usuwane z dysku twardego, co zapewnia, że żadne pliki ani informacje poprzedniego właściciela nie pozostaną zapisane na komputerze.

W ostatnim etapie system laptopa poleasingowego Dell jest wymazywany, przywracając dysk i komponenty do ustawień fabrycznych. Wreszcie, komputer jest ściśle kontrolowany pod kątem uszkodzeń wizualnych zgodnie z surowymi kryteriami dla każdego poziomu.

Każdy odnowiony laptop jest wielokrotnie kontrolowany w trakcie tego procesu, aby zapewnić, że spełnia standardy jakości i wydajności firmy Dell. Używane komputery, które nie spełniają standardów firmy Dell, są poddawane recyklingowi.

Poleasingowy laptop Dell do pracy

Laptop Dell Poleasingowy to dobry wybór, jeśli zależy Ci na mobilności, przenoszeniu sprzętu do pracy, różnych miejsc, zabieraniu w podróż. Mają one jednak mniej pamięci RAM niż komputery stacjonarne i mogą być trudniejsze do naprawy i aktualizacji. Należy pamiętać, że poleasingowe laptopy Dell czasami mają więcej wad wizualnych, takich jak zadrapania i wgniecenia, ponieważ poprzedni właściciele mogli je uszkodzić.

Laptop Dell Poleasingowy może być tak samo bezpieczny i niezawodny jak nowy, ale kupujący musi o niego dbać i wybrać sprawdzony sklep np. TanieKomputery.pl. Jeśli zdecydujesz się na zakup w sklepie internetowym, upewnij się, że ma on pozytywne recenzje i opinie innych klientów.

Nowy a poleasingowy laptop Dell

laptop Dell poleasingowy

Porównanie różnych cech poleasingowych i nowych laptopów Dell może pomóc zdecydować, który z nich jest najlepszy dla Twoich potrzeb. Należy pamiętać, że trudno jest odróżnić komputer odnowiony od tego samego modelu, gdy jest on fabrycznie nowy, zwłaszcza w przypadku komputera, który został zwrócony przed jego otwarciem lub użyciem.

Chociaż z pewnością istnieją różnice między nowymi i poleasingowymi produktami, to nie znaczy, że jakość lub niezawodność będzie inna.

Wiele osób myśli: „to jest odnowione, więc nie będzie tak dobre jak nowe”. Ale to jest błąd. W przypadku produktów firmy Dell można powiedzieć, że poleasingowy laptop jest zgodny ze standardami jakości nowego produktu.

Czy warto kupić laptop Dell poleasingowy?

Wybierając laptopy Dell poleasingowe, konsumenci mają możliwość zakupu sprzętu o takiej samej niezawodności i wydajności jak nowy komputer po znacznie niższej cenie. Kupując poleasingowy laptop Dell dbasz o środowisko, wykorzystując ponownie sprawne urządzenie.

Oprócz mocnego argumentu, jakim jest niska cena, poleasingowy laptop Dell może być lepszy niż nowy, gdy chcesz modelu, który został „przetestowany” na rynku przez jakiś czas. W ten sposób można się upewnić, że ma funkcje, których naprawdę potrzebujesz. Recenzje użytkowników są bardziej obszerne dla starszych modeli w przeciwieństwie do zupełnie nowych.

Wybór poleasingowego laptopa Dell to krok w stronę ochrony środowiska. Zakup odnowionych sprzętów przyczynia się do gospodarki obiegowej, ponieważ oznacza to korzystanie z mniejszej ilości zasobów naturalnych wymaganych w nowych komputerach oraz mniej odpadów elektronicznych.

Recenzja poleasingowego laptopa Dell. Na co zwrócić uwagę?

Cechy i funkcje w poleasingowym laptopie Dell będą zależały od potrzeb i preferencji osobistych, ale tutaj przygotowaliśmy listę kontrolną, która może pomóc w porównaniu opcji i dokonywaniu ostatecznej decyzji o zakupie.

  • Cechy: Po pierwsze, dowiedz się, jakich funkcji i specyfikacji potrzebujesz od urządzenia.
  • Koszt: Oblicz swój budżet, pamiętając o różnych opcjach technologicznych dostępnych dla Twoich potrzeb.
  • Certyfikacja: Szukaj komputerów, które są certyfikowane, a nie tylko używane, aby zapewnić, że przeszły przez kompleksowy proces naprawy i testowania.
  • Producent / Reputacja sprzedawcy: Upewnij się, że kupujesz odnowiony komputer od firmy znanej z niezawodności i jakości, czy jest to producent komputera lub sprzedawca zewnętrzny.
  • Gwarancja: Dokładnie przejrzyj informacje o gwarancji, aby upewnić się, że sprzedawca zapewnia wysokiej jakości produkt.
  • Plan serwisowy: Wiele poleasingowych laptopów jest dostarczanych z bezpłatnym wsparciem i usługami naprawczymi przez ograniczony czas. Upewnij się, że wiesz, jaki plan serwisowy dostajesz. Czy dostępne są opcjonalne usługi, takie jak ochrona przed przypadkowym uszkodzeniem, które byłyby dla Ciebie ważne?
  • Polityka zwrotu: Wiedząc, że możesz zwrócić poleasingowy laptop w określonym czasie, otrzymujesz bezpieczeństwo w razie złego wyboru.

Źródło: dell.com