Jeśli nadszedł czas na tani laptop, prawdopodobnie stoisz przed jedną z najtrudniejszych decyzji zakupowych, jakie muszą podjąć konsumenci. Nawet jeśli ustalisz pułap tego, co jesteś skłonny zapłacić – powiedzmy, że 2000 zł – nadal jest mnóstwo do rozważenia. Przy tak dużym wyborze, na który się zdecydować?
W tym artykule dokonamy oceny laptopów poleasingowych do 2000 złotych, omówimy ich główne rodzaje oraz sprawdzimy jakich funkcji możemy oczekiwać od każdego z nich.

Cena laptopów poleasingowych. Na co zwrócić uwagę?

Jeśli weźmiesz laptopa poleasingowego za 2000 zł i laptopa za 1000 zł, umieścisz je obok siebie, możesz mieć trudności z dostrzeżeniem, dlaczego jeden kosztuje o 300 procent więcej niż drugi. W końcu oba mają 15-calowe ekrany, pełnowymiarowe klawiatury, porty do podłączenia urządzeń i mnóstwo naklejek mówiących o świetnych procesorach w środku. Ocena obydwu nie jest oczywista. Model za 2000 zł wygląda trochę ładniej i jest oczywiście trochę cieńszy, ale jak to może tłumaczyć różnicę w cenie o 1000 złotych?

Odpowiedź brzmi: jeśli chodzi o laptopy poleasingowe, jest to coś więcej, niż się wydaje. Każdy komponent, czy to ekran, klawiatura, procesor, czy pamięć, a nawet materiał użyty do stworzenia obudowy urządzenia, może znacząco różnić się jakością. W tanich laptopach poleasingowych stosuje się zazwyczaj komponenty o niższej jakości, co powoduje, że ogólne wrażenia są wyraźnie gorsze. Takie laptopy są cięższe, bardziej masywne, wolniej się uruchamiają i działają z ulubionym oprogramowaniem. Czas pracy na baterii nie będzie tak długi, a ekrany będą miały niższą rozdzielczość i będą mniej widoczne pod pewnymi kątami. Może być mniej portów USB, a innych, takich jak Thunderbolt lub USB-C, może w ogóle nie być.

Droższe laptopy oferują więcej funkcji, które zapewniają doskonałe wrażenia. Dyski półprzewodnikowe (SSD), które przyspieszają wszystkie aspekty pracy laptopa w porównaniu ze starszymi konstrukcjami dysków twardych. To typowy element, który można znaleźć w droższych maszynach. Podobnie jak w przypadku wielu produktów, w przypadku laptopów jest to w dużej mierze wypadkową ceny, jaką się zapłaciło.

Brzmi to marnie, ale nie musisz się martwić: jeśli możesz przeznaczyć do 2000 zł na poleasingowy laptop, istnieje wiele modeli, które są idealnym środkiem między wydajnością a ceną.

Oto nasze zalecenia dotyczące laptopów poniżej 2000 zł w czterech najważniejszych kategoriach laptopów:

  • Laptop do codziennego użytku
  • Laptop do pracy
  • Laptop gamingowy
  • Laptop do nauki
  • Najlepszy wszechstronny laptop poniżej 2000 zł

Laptop poleasingowy do 2000 zł 2 w 1

Nasza ocena: 4,5/5

Chcesz mieć laptopa, który spełnia wszystkie funkcje, ale nie kosztuje fortuny? W takim razie czas poważnie rozważyć nową serię laptopów 2-w-1, takich jak DELL Latitude 5289. Laptopy 2-w-1 łączą najlepsze cechy laptopa i tabletu w jednym, bardzo elastycznym urządzeniu. Kluczowe cechy każdego urządzenia 2-w-1 to zawias 360 stopni i ekran wielodotykowy.

laptop poleasingowy do 2000
Laptop poleasingowy DELL Latitude 5289

Po otwarciu laptop poleasingowy DELL Latitude 5289 jest wydajną maszyną z systemem Windows 10, napędzaną przez najnowszą rodzinę procesorów Intel® Core. Po odwróceniu ekranu zamieniają się w tablet, który jest kompatybilny z opcjonalnym rysikiem do odręcznych notatek i precyzyjnego rysowania. Obróć zawias w kształt litery „A”, a otrzymasz samonośny wyświetlacz z dźwiękiem stereo do oglądania Netflixa. Dzięki portom USB-C Twoje możliwości rozbudowy o zewnętrzne monitory, urządzenia pamięci masowej i karty graficzne są nieograniczone.

Laptop poleasingowy do gier poniżej 2000 zł

Nasza ocena: 4,8/5

Laptopy do gier zajmują pozornie sprzeczne miejsce w komputerach – maszyny te muszą zapewnić moc i wydajność pełnowymiarowego komputera stacjonarnego, w mniejszej obudowie laptopa, która nadal oferuje dużą przenośność i żywotność baterii. Nie jest to łatwe. Jeszcze trudniejsze jest osiągnięcie tego w przystępnej cenie. Dzięki dużym zyskom w ostatnich projektach mobilnych chipsetów dzisiejsze laptopy poleasingowe do gier właśnie to robią.

laptop poleasingowy do 2000
Lenovo ThinkPad T570

Nasze laptopy poleasingowe Lenovo ThinkPad T570 są doskonałym przykładem. Te laptopy do gier opakowują najnowsze procesory i dyskretną grafikę w obudowę laptopa, która została zoptymalizowana w celu zachowania całej tej mocy w ciszy i chłodzie. Dzięki pełnemu zestawowi portów oraz precyzyjnej, w pełni podświetlanej klawiaturze poleasingowy Lenovo ThinkPad T570 jest idealnym towarzyszem dla graczy o ograniczonym budżecie.

Najlepszy poleasingowy laptop biznesowy do 2000 zł

Celem każdego laptopa biznesowego jest zapewnienie narzędzia produktywności, które jest wysoce niezawodne i może wytrzymać wymagania biznesmena, który jest zawsze w ruchu. Aby to osiągnąć, laptop biznesowy musi unikać niepotrzebnych dzwonków i gwizdków, a skupić się wyłącznie na funkcjach, które sprawią, że będzie to lepsze urządzenie do wykonywania pracy.

Linia laptopów biznesowych HP ProBook definiuje tę kategorię od dziesięcioleci, a model HP ProBook 640 G2 uosabia nasze bezkompromisowe, a jednocześnie przyjazne dla budżetu podejście. Ich konstrukcja z podwójną baterią zapewnia długi czas pracy, a antyodblaskowe ekrany sprawiają, że praca na zewnątrz jest równie łatwa jak w pomieszczeniach. Podobnie jak wszystkie nasze poleasingowe laptopy, HP ProBook 640 G2 został poddany szczegółowym testom niezawodności i wytrzymałości, dzięki czemu możesz poświęcić więcej czasu na myślenie o swojej pracy, a mniej na zastanawianie się, czy Twój laptop będzie działał. Nasza ocena tego modelu to aż 4,9/5.

Pancerny laptop poleasingowy do 2000 złotych

Pancerne laptopy muszą posiadać funkcje, których potrzebują osoby pracujące w ekstremalnych warunkach, w bardzo przystępnej cenie. Całodzienna bateria, szybki czas uruchamiania, szybkie ładowanie i pełny zestaw portów stały się minimum, którego wymagają. Ważna jest także wysoka jakość obudowy, wytrzymałość na najwyższym poziomie.

laptop poleasingowy do 2000
Panasonic Toughbook CF-54 pancerny laptop poleasingowy

Pancerny laptop Panasonic Toughbook CF-54 stanowi doskonałe połączenie wytrzymałości i funkcjonalności, co czyni je idealnymi towarzyszami budowlańców, mechaników i osób z wyjątkowo słabym chwytem. Poleasingowe pancerne laptopy Toughbook CF-54 wykorzystują pamięć masową SSD, więc zawsze są szybkie. Są odporne na wibracje, wilgoć, obicia, zadrapania, wstrząsy, a nawet upadki z wysokości do 76 cm. Doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występują trudne warunki – w przemyśle, diagnostyce samochodowej, diagnostyce maszyn, branży budowlanej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej czy wojskowej.

Nasza ocena: 4,5/5

Gdzie kupić poleasingowy laptop do 2000 zł?

Niewiele można zrobić z ogromną liczbą wyborów na rynku laptopów. Ale skupiając się na tym, czego naprawdę potrzebujesz w laptopie, i dając sobie budżet, który gwarantuje wysoki poziom jakości, możesz zacząć zawężać swój wybór do czegoś bardziej wykonalnego. Jeśli możesz, spróbuj dostać się do sprzedawcy, który niesie szeroki wybór marek i modeli. W przedziale poniżej 2000 złotych jest w czym wybierać, więc możliwość spędzenia trochę czasu z krótką listą może szybko wyeliminować wielu pretendentów. Jeśli potrzebujesz pomocy, skonsultuj się z obsługą sklepu TanieKomputery.pl, gwarantującym profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiedniego laptopa poleasingowego dla Ciebie.

Źródło: lenovo.com