Poleasingowy laptop 15 cali to w przeciwieństwie do ofert typu open box, urządzenia, które są regenerowane, aby wyglądać i działać jak nowe. Laptopy te są zazwyczaj wysyłane ponownie do producenta w celu naprawy i przywrócenia do stanu na wysokim poziomie. Często obejmują one wszystkie elementy, które otrzymujesz wyłącznie przy zakupie zupełnie nowego laptopa. Tylko jedyną różnicą jest to, że otrzymasz go w opakowaniu generycznym.

Jeśli chcesz znaleźć najtańszy Dell Latitude, Lenovo Thinkpad lub HP Zbook 15, trafiłeś na właściwe źródło. Aby wyeliminować zgadywanie, oto dzisiejsze najlepsze oferty odnowionych laptopów:

 • Dell Latitude 3590
 • Lenovo Thinkpad L580
 • HP ZBook 15 G3
 • HP ZBook 15 G3

15-calowy laptop poleasingowy

Laptopy poleasingowe 15 cali to wszechstronne urządzenia, które łączą w sobie zarówno przenośność, jak i moc. W świecie elektroniki te notebooki są wciąż najlepszym rozwiązaniem i powinny znaleźć się na szczycie listy, jeśli potrzebujesz czegoś, co sprawdzi się w podróży, a jednocześnie będzie w stanie poradzić sobie z cięższymi zadaniami.

Mimo że 16- i 14-calowe laptopy powoli przejmują ich przestrzeń, 15-calowe laptopy poleasingowe to nadal najlepsze laptopy dla studentów, twórców i do użytku biurowego. Laptopy o wymiarach 17 cali są po prostu zbyt duże i ciężkie, a 13-calowe są nieco za małe, aby wygodnie na nich pracować i zmieścić bardziej wydajne komponenty.

Z drugiej strony poleasingowe laptopy 15 cali mają odpowiednią ilość miejsca w obudowie, aby zmieścić wydajne podzespoły, większy wyświetlacz i baterię. Ma także wystarczająco dużo miejsca na dobry przepływ powietrza, aby podzespoły nie dławiły się podczas wykonywania wymagających zadań. A wszystko to przy zachowaniu lekkości, kompaktowości i wygody użytkowania.

Przez lata przetestowaliśmy ogromną ilość laptopów i możemy pomóc Ci znaleźć idealny model dla Ciebie, niezależnie od tego, czy potrzebujesz czegoś do pracy, czy do zabawy.

Dell Latitude 3590 15,6 cala

Poleasingowy Dell Latitude 15 3590 to budżetowe urządzenie biznesowe. Obejmuuje najważniejsze zabezpieczenia linii Latitude przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów. To, według Della, czyni go idealnym laptopem 15-calowym dla rozwijających się firm i jesteśmy tu po to, by to sprawdzić. Oczywiście, gdy chce się utrzymać niską cenę, trzeba iść na kompromisy albo ze sprzętem, albo z innymi obszarami. Cóż, Dell zrobił to w rozsądny sposób.

Zalety Dell Latitude 3590 15:

 • Wyświetlacz jest wolny od PWM
 • Dobra wydajność ogólna, pomimo dziwnego zarządzania termicznego
 • Obsługa dysków SSD M.2 PCIe NVMe/SATA
 • Wyjątkowy czas pracy na baterii podczas przeglądania stron internetowych
 • Łatwa możliwość rozbudowy pamięci i pamięci masowej
laptop poleasingowy 15 cali

Wady Dell Latitude 3590 15:

 • Dziwne zarządzanie termiczne, które powoduje wysokie temperatury wewnętrzne i zewnętrzne oraz dławienie się w niektórych miejscach podczas dużego obciążenia
 • Wentylator włącza się często i jest dość głośny
 • Słabe opcje wyświetlania
 • Plastikowa konstrukcja

Ten poleasingowy laptop posiada gniazdo M.2 SSD, które obsługuje dyski NVMe – samo w sobie jest ogromnym krokiem naprzód. Widać też lekką poprawę w kwestii jakości wykonania. W rzeczywistości jest więcej rzeczy, które Dell zrobił dobrze w Latitude 15 3590, ale nie dorównuje swoim przeciwnikom o włos. Na przykład urządzenia wejściowe są w porządku, ale wciąż pozostają w tyle za tymi pięknymi, które można znaleźć w ThinkPadzie, a ponadto brakuje im dedykowanych przycisków touchpada.

Niestety, zdecydowano się na użycie tego samego okropnego panelu TN, co w zeszłym roku, podczas gdy Lenovo używa panelu IPS w swoim ThinkPadzie E580. Jedynym pozytywem jest brak regulacji PWM i dość szybkie czasy reakcji. Jest jednak jeszcze jedna cecha, którą Dell zachował i tym razem – w dobrym tego słowa znaczeniu. Mowa o czasie pracy na baterii, który wystarczy na znacznie dłużej niż dzień roboczy.

Lenovo Thinkpad L580

Bohaterem niniejszego zestawienia jest laptop poleasingowy Lenovo ThinkPad L580. Główną różnicą tego modelu jest klasyczny format serii ThinkPad z 15-calową przekątną ekranu i dobrymi podzespołami, za rozsądną cenę (mniej niż 1500 zł).

laptop poleasingowy 15 cali

Lenovo ThinkPad L580 to laptop, który w rozsądnej cenie oferuje wydajność i wyposażenie niezbędne do komfortowej pracy. Czarna obudowa o skromnej stylistyce nie zawodzi pod względem solidności, a matowe wykończenie ułatwia utrzymanie schludnego wyglądu.

Choć nie jest to notebook z wyższej półki cenowej, producent nie żałował na jakość i wyposażenie. Podświetlenie klawiatury z blokiem numerycznym nie ustępuje rozwiązaniom z serii ThinkPad T, równie znakomicie obsługiwany jest touchpad i TrackPoint. Laptop ten posiada również sprzętowe zabezpieczenia, opcjonalny modem, łączność NFC oraz stację dokującą.

W ósmej generacji niskonapięciowych procesorówIntel Core jest zdecydowanie wydajniejszy od dwurdzeniowych układów z poprzednich lat. Ilość pamięci RAM można zwiększyć do 32 GB, jest też możliwość stworzenia konfiguracji dwudyskowej.

Czy warto go kupić?

Tak. Poleasingowy ThinkPad L580 wypadł dobrze pod względem pracy i może pochwalić się cichym, wydajnym układem chłodzenia. Nawet pod obciążeniem nie trzeba się martwić o dźwięk czy ciepło. I chociaż mamy tu do czynienia z piętnastocalowym urządzeniem, jego autonomia nie odbiega od wartości dzisiejszych mobilnych ultrabooków.

HP ZBook 15 G3

Kiedy zapytano mnie, czy jestem zainteresowany recenzją 15,6-calowego laptopa poleasingowego HP, byłem niezdecydowany. To znaczy, to tylko marne 15 cali (mój ekran stacjonarny to 32-calowy ekran UHD). Cóż, nowe funkcje modeli HP ZBook G3 15 wzbudziły moje zainteresowanie. Opcje na tym 15-calowym laptopie są imponujące. Po pierwsze, masz do wyboru ekrany FHD, FHD Touch lub UHD, najnowsze procesory Intel Core i7 lub Xeon E3, 4GB GPU NVIDIA lub AMD oraz 4 sloty na pamięć do 64GB RAM. W standardzie posiada pełnowymiarową klawiaturę i duży touchpad, dźwięk Bang & Olufsen oraz porty Thunderbolt 3. Tak, najnowsze porty Thunderbolt.

Opinia testera o HP ZBook 15 G3: Do tego roku moja definicja Mobilnej Stacji Roboczej brzmiała: „komputer, który waży mniej niż komputer stacjonarny, ale nadal wymaga korzystania z biurka obok gniazdka elektrycznego”. Jestem po czterech godzinach pracy z ZBookiem 15 G3, uruchamiając wszystkie rodzaje aplikacji, muzyki i procesów, i właśnie teraz dostałem ostrzeżenie o 10% niskim poziomie baterii. Byłem z tego powodu tak zadowolony, że zrobiłem zdjęcie na kolanach.

laptop poleasingowy 15 cali

Jeśli szukasz mobilnej stacji roboczej, której przenoszenie nie wymaga nadmiernie rozwiniętych mięśni dolnej części pleców, prawdopodobnie natknąłeś się na linię HP ZBook. ZBook 17 G3 jest potężnym komputerem, który nie ma sobie równych pod względem mobilności, ale jego mniejszy brat 15 G3 nadrabia tę różnicę bardziej mobilną wagą i wszystkimi funkcjami, których potrzebują profesjonaliści. Konstrukcja jest wspaniała. Najnowszy procesor, procesor graficzny, mnóstwo miejsca na rozszerzenie pamięci i nowy port Thunderbolt sprawiają, że Zbook 15 G3 jest gotowy na długą podróż i następną generację szybkich urządzeń pamięci masowej. W tej konfiguracji zdecydowałbym się na rozdzielczość UHD, zachowałbym pamięć masową i kupiłbym zewnętrzny dysk Thunderbolt 3. Szum wentylatora jest niefortunny, ale to niewielki koszt za otrzymaną moc, ale mam nadzieję, że zostanie on poprawiony w modelach ZBook G4.

Od dłuższego czasu poszukuję mniejszych, mobilnych stacji roboczych z lepszym czasem pracy na baterii i większymi możliwościami. Choć ekran 17″ jest niezły, to wyższa rozdzielczość możliwa w modelu 15″, w połączeniu z funkcjami i czasem pracy na baterii, czyni tę małą stację roboczą bardziej atrakcyjną opcją dla moich potrzeb. Funkcje i mobilność. HP G3 15 ma to wszystko, plus moc, która pozwoli Ci się rozwijać.

Dell Latitude 3580

Naprawdę chcemy powiedzieć, że poleasingowy Dell Latitude 15 3580 jest dobrym rozwiązaniem biznesowym w klasie podstawowej i średniej, ale biorąc pod uwagę wszystkie inne dostępne alternatywy, jest to naprawdę trudne. Nie zrozumcie nas źle, seria Latitude zawsze była jednym z pierwszych rozwiązań, ale nie tym razem.

Obudowa przypomina raczej super budżetową serię Vostro 15 3000, co staje się nie do przyjęcia, gdy skonfigurujemy tę maszynę z Core i5-7200U lub Core i7-7500U. Prawie wszystko w nim sprawia wrażenie taniego i felernego. Urządzenia wejściowe również nie zachwycają – klawiatura jest płytka i brakuje jej sprzężenia zwrotnego, ale z kolei touchpad jest po prostu w porządku.

Przechodząc do tego, co zapewne dla niektórych użytkowników ma największe znaczenie – czasu pracy na baterii. To urządzenie działa dość długo po odłączeniu od ładowarki, głównie dzięki energooszczędnemu procesorowi, niewymagającemu wyświetlaczowi TN 1080p i stosunkowo dużej baterii. Mówiąc o tym pierwszym, ekran jest po prostu poniżej przeciętnej, czyli to, czego zwykle można się spodziewać po budżetowym panelu TN – słabe kąty widzenia, niska jasność maksymalna, bardzo niski kontrast, niedokładne odwzorowanie kolorów i ograniczone pokrycie palety sRGB. Przynajmniej nasze profile potrafią zadbać o punkt bieli, gammę i reprodukcję kolorów, natomiast sam ekran nie wykorzystuje PWM do regulacji jasności.

laptop poleasingowy 15 cali

Zalety Dell Latitude 3580:

 • Doskonałe czasy pracy na baterii
 • Wyświetlacz nie wykorzystuje PWM do regulacji jasności.

Wady Dell Latitude 3580:

 • Wentylator chłodzący nie przestaje się kręcić
 • łaba jakość obrazu
 • Słaba obudowa
 • Niezadowalająca klawiatura (płytka, brak dotykowego sprzężenia zwrotnego i podświetlenia LED)
 • Brak gniazda M.2 SSD

Wymiary laptopa 15 6 cali w cm

OK, masz laptopa, który musi być chroniony w torbie. Ale na jaki rozmiar etui się zdecydować? Skąd wiesz, czy Twój laptop zmieści się w komorze na laptopa? Przegródka na laptopa nie powinna być zbyt duża, Twój laptop musi być mocno w niej osadzony i nie powinien się zbytnio przesuwać. Oczywiście zbyt mało miejsca tez będzie problemem, ale tego nie musimy Ci mówić. No dobrze, poszukajmy fajnego plecaka lub torby, w której zmieści się Twój 15-calowy laptop. Ale najpierw musimy go zmierzyć!

Wymiary tabletów i laptopów prawie zawsze podawane są w calach. Inch pochodzi z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, gdzie używają jako miary, zamiast centymetrów. Oczywiście jest różnica, ale to najlepszy sposób na porównanie. Jeden cal jest równy 2,54 centymetra, więc możesz łatwo obliczyć, ile centymetrów ma twój laptop. Ale żeby było jeszcze łatwiej, my Ci to powiemy!

Nie masz pojęcia ile cm ma Twój laptop? Łatwo się tego dowiedzieć mierząc przekątną. Użyj linijki i umieść ją w lewym dolnym rogu swojego ekranu i zmierz do prawego górnego rogu. Czy ekran Twojego tabletu/laptopa ma 33 cm? W takim razie masz 13-calowy laptop.

Nie to miałeś na myśli? Chciałeś dowiedzieć się, jakie są dokładnie wymiary laptopa 15,6 cali? Czyli długość i szerokość? Proszę bardzo: laptop 15,6 cali ma wymiary 37,4 cm x 24,5 cm

Teraz, gdy znasz rozmiar swojego laptopa, łatwiej jest szukać torby lub plecaka na laptopa.

Źródła: laptopmag.com, in.mashable.com, vpchothuegoldenking.com, solidsmack.com, laptopmedia.com, new-rebels.com, techradar.com

 • Najlepsze laptopy poleasingowe w 2024 roku. Zestawienie

  Najlepsze laptopy poleasingowe w 2024 roku. Zestawienie

  To marki, które znawcy laptopów znają na pewno: Apple, Dell, Alienware. To własnie one znalazły się w naszym zestawieniu najlepszych laptopów poleasingowych 2024 roku. Zobacz, jakie mają ceny, jakie parametry oferują i dlaczego warto je wybrać właśnie w wersji poleasingowej.

 • Jaki laptop poleasingowy warto wybrać w 2023 roku? Porównanie najlepszych modeli

  Jaki laptop poleasingowy warto wybrać w 2023 roku? Porównanie najlepszych modeli

  Poprzednie lata wymusiły na wielu z nas pracę z domu, sprawiły, że każdy, kto pracował zdalnie musiał mieć własnego laptopa. Dlatego też zaczęliśmy interesować się ofertami taniego sprzętu. Laptopy poleasingowe okazały się dobrym wyborem, jeśli nie chciałeś przepłacać i stały się bardziej popularne. W 2023 po pozytywnych doświadczeniach z tego rodzaju sprzętem zaczynamy mocniej skupiać…

 • Laptopy poleasingowe Allegro: Przewodnik po zakupach i oszczędnościach

  Laptopy poleasingowe Allegro: Przewodnik po zakupach i oszczędnościach

  Witamy w naszym przewodniku po zakupach i oszczędnościach dotyczących laptopów poleasingowych na platformie Allegro. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje sposobów na oszczędność, nie rezygnując przy tym z wysokiej jakości sprzętu komputerowego. Jeśli jesteś jednym z takich osób i rozważasz zakup laptopa, laptopy poleasingowe na Allegro mogą być dla Ciebie interesującą opcją.

 • Czy poleasingowe laptopy Fujitsu są dobre?

  Poleasingowe laptopy Fujitsu, podobnie jak wiele innych marek sprzętu komputerowego, zyskały popularność na rynku wtórnym ze względu na swoją atrakcyjność cenową w porównaniu do nowych modeli. Ale czy niska cena zawsze idzie w parze z jakością? Czy warto zainwestować w używany laptop Fujitsu? Czy można na nich polegać pod względem wydajności i trwałości? W tym…

 • Czy warto kupować ultrabooki poleasingowe?

  Czy warto kupować ultrabooki poleasingowe?

  Ultrabooki poleasingowe to laptopy wysokiej klasy, które były wcześniej używane, ale po zakończeniu umowy leasingowej zostały zwrócone, zrekonfigurowane i ponownie wprowadzone na rynek. Są to urządzenia, które są nie tylko lekkie i cienkie, ale także wydajne i trwałe, co sprawia, że są popularnym wyborem dla osób szukających wysokiej jakości sprzętu komputerowego w przystępnej cenie.

 • Laptopy poleasingowe najtaniej to oszustwo?

  Laptopy poleasingowe najtaniej to oszustwo?

  Ponieważ poziom inflacji rośnie szybciej niż przysłowiowy „ktoś” na drożdżach, sądzę, że to dobry moment, aby porozmawiać o ultra-budżetowych laptopach. O tym, gdzie kupić laptopy poleasingowe najtaniej, dlaczego akurat te i jak wybrać je rozsądnie, zwłaszcza jeśli myślisz o zakupie do nauki lub pracy. W tym artykule mam na myśli laptopy, których cena w Polsce wynosi…

 • Laptopy poleasingowe: jaki wybrać?

  Laptopy poleasingowe: jaki wybrać?

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze odnowionego laptopa z wysokiej, niskiej i średniej półki cenowej Kupując poleasingowy laptop, to oczywiste, że oszczędzasz pieniądze i że wybór nie jest najłatwiejszy. Zastanawiasz się: jaki wybrać? Który będzie najlepszy? Za jaką kwotę? Pojawia się sporo pytań i postaramy się na nie udzielić odpowiedzi tak, żeby kolejny zakup był prosty…

 • Laptopy poleasingowe – Dystrybutor

  Laptopy poleasingowe – Dystrybutor

  Laptopy poleasingowe są bardzo poszukiwane przez konsumentów na całym świecie, a popyt na nie rośnie z roku na rok, zaostrzony przez pandemię. W tym artykule przedstawimy dystrybutorów, u których warto zaopatrywać się w laptopy poleasingowe, w celu odsprzedaży i jak przekształcić to w dochodowy biznes.

 • Laptopy Poleasingowe – Hurtownia

  Laptopy Poleasingowe – Hurtownia

  Poleasingowe laptopy stały się kluczowymi elementami technologii dla firm, rządów i systemów szkolnych walczących o utrzymanie działalności podczas pandemii COVID-19. Dobry, używany sprzęt komputerowy stał się trudny do znalezienia, tym bardziej w sprzedaży hurtowej. Firmy zostały zmuszone do zmiany sposobu prowadzenia działalności. Sprzedaż prowadzona jest głównie telefonicznie lub online. Szkoły, uczelnie i uniwersytety nadal promują nauczanie zdalne, aby chronić…

 • Czy warto kupić poleasingowego laptopa z ekranem dotykowym?

  Czy warto kupić poleasingowego laptopa z ekranem dotykowym?

  Ekrany dotykowe zawładnęły już naszymi telefonami i tabletami, ale czy jest na nie miejsce w naszych laptopach? Cóż, zależy kogo zapytać. Poleasingowe laptopy z ekranem dotykowym z pewnością mają kilka świetnych funkcji, ale mają też kilka wad, które sprawiają, że są mniej atrakcyjne dla niektórych użytkowników. Jak więc laptop z ekranem dotykowym wypada w porównaniu z…

 • Laptop poleasingowy Łódź

  Laptop poleasingowy Łódź

  Z rozwojem biznesu w Łodzi, wzrosło również zapotrzebowanie na laptopy poleasingowe, a poszukiwania najlepszych są coraz trudniejsze. Wybór stacji roboczej o pracy lub nauki zależy od wieli czynników, takich jak budżet, rodzaj i stan. Jednak średniej klasy i tanie laptopy poleasingowe mogą okazać się kotem w worku. Nie jest to łatwy wybór pod względem specyfikacji…

 • Laptop Poleasingowy Piotrków Trybunalski

  Laptop Poleasingowy Piotrków Trybunalski

  Zastanawiasz się nad zakupem laptopa poleasingowego w Piotrkowie Trybunalskim? Nie wiesz gdzie go kupić? Postaramy się Ci pomóc i przedstawić rekomendowane miejsca na mapie Piotrkowa, w których taki zakup będzie bezpieczny. Masz dwie możliwości: sklepy stacjonarne i internetowe. Dowiesz się, jakie są zalety i wady zakupów laptopa poleasingowego w tych obydwu miejscach. Porównamy ceny laptopów…