laptop poleasingowy czy warto

Chcesz maksymalizować korzyści z każdego wydanego grosza na nowego, elektronicznego przyjaciela? Może warto zastanowić się nad laptopem poleasingowym! „Laptop poleasingowy czy warto?” – to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Mimo że raczej nie znajdziesz wśród nich najświeższych krzyków mody, na pewno znajdziesz solidne maszyny, które jeszcze niejedno mogą obliczyć. Zanim jednak skusisz się na niską cenę i szał funkcji, warto poznać parę pułapek, które mogą czaić się za takim zakupem. Oto kilka praktycznych porad, które przygotowaliśmy.

Ocena zakupu laptopa poleasingowego. Niższy koszt, ale gorsza wydajność

Kupując poleasingowy laptop, można zaoszczędzić kilka tysięcy złotych w zależności od marki i modelu oraz miejsca zakupu. Jednak mało prawdopodobne jest, znalezienie laptopów najnowszych generacji dostępnych jako poleasingowe, chyba że dany model był na rynku przez sześć miesięcy lub więcej. Ocenimy dziś zakup poleasingowego laptopa, w odniesieniu do wad i zalet takiego rozwiązania. Czy myślisz, że może być to bardziej opłacalny zakup, niż wybór nowego sprzętu?

Apple sprzedaje swoje poleasingowe laptopy. Na przykład nowy 12-calowy MacBook 1,1 GHz Dual-core Intel Core m3 (z kwietnia 2016 roku) kosztuje 5699 złotych. Poleasingowy model sprzedaje się za 4299 zł, objęty roczną ograniczoną gwarancją. Na Amazon to samo urządzenie sprzedaje się za 3999 zł z 90-dniową gwarancją.

Rok modelu również ma znaczenie, gdyż zarówno wydajność, czas pracy na baterii, jak i łączność Wi-Fi uległy znacznej poprawie w XPS 13 obecnej generacji. Wydajność może nie mieć znaczenia dla Ciebie dzisiaj, ale za dwa lub trzy lata od teraz, Twój laptop będzie miał cztery lub pięć lat i będzie znacznie mniej zdolny do uruchomienia nowego oprogramowania. Wtedy okaże się to bardzo istotne.

Laptop poleasingowy: czy warto? Żywotność baterii

Należy również pamiętać, że baterie laptopów tracą zdolność do utrzymania pełnego naładowania w czasie użytkowania. Tak więc, jeśli laptop poleasingowy był w aktywnym użyciu przez rok lub dwa, to może mieć znacznie krótszy czas pracy na baterii niż zupełnie nowa jednostka.

Jednakże, jeśli masz ograniczony budżet i chcesz laptopa wyższej jakości, jak Dell XPS 13, zakup poleasingowego sprzętu może być najlepszym wyborem. Nie ulega wątpliwości, że można znaleźć dobry, fabrycznie nowy laptop w każdej cenie, nawet poniżej 1000 złotych. Można też dzięki temu pozwolić sobie na system wyższej klasy – supercienki przenośny lub wydajny laptop biznesowy – jeśli rozważyć poleasingowe modele.

laptop poleasingowy czy warto

Kupując poleasingowy laptop zwróć dlatego uwagę na możliwość wymiany baterii i jej cenę, dolicz do kosztów, a zobaczysz, że nawet w przypadku uszkodzenia akumulatora, zakup będzie opłacalny. Ostateczna ocena brzmi: warto.

Laptop poleasingowy: czy warto? Skąd pochodzą?

Poleasingowe laptopy pochodzą z różnych źródeł, w tym firm, które handlują swoimi starymi laptopami, które zostały zwrócone, z powodu złego wyboru lub poważnej usterki.

Awarie i wady stanowią niewielki procent zwrotów. Według badania niezawodności Consumer Reports przeprowadzonego wśród 58 000 subskrybentów w latach 2010-2015, nowe laptopy Apple ulegają awarii w tempie od 7 do 9 procent rocznie, podczas gdy wskaźniki awaryjności maszyn Windows oscylowały wokół zakresu 15 procent.

„Dział Microsoftu odnawiający laptopy pracuje głównie z laptopami dla biznesu, ale nawet jeśli początkowo został wyceniony jako biznesowy, otrzymasz go w cenie konsumenckiej”

– powiedział Willie Cade, założyciel i dyrektor generalny PC Rebuilders and Recyclers, autoryzowanego odnowiciela Microsoftu (MAR).

Ale to nie jest jedyna droga: Według Jima Lyncha, dyrektora ds. recyklingu/ponownego wykorzystania elektroniki TechSoup Global, kupowanie poleasingowych laptopów od znanych firm komputerowych jest również dobrym sposobem.

Podsumowując, albo producent laptopa, albo autoryzowany sprzedawca/ sklep z poleasingowymi laptopami to najlepsze źródła dla dobrego zakupu.

Laptop poleasingowy: czy warto? Różnica między używanym a odnowionym

Niezależnie od czasu eksploatacji laptopa, producenta i stron trzecich autoryzowany serwis odnawiania laptopów zazwyczaj sortuje i ocenia jednostki na podstawie wyglądu fizycznego i funkcjonalności. Demontuje każdy z nich, sprawdzając pod kątem uszkodzonych elementów, funkcji baterii, jakości ekranu, zasilania, luźnych połączeń, dysku twardego i napędu optycznego. Jeśli sprzedawca nie przestrzega procesu takiego jak ten, produkt nie jest naprawdę odnowiony, tylko jest używany.

laptop poleasingowy czy warto

Brakujące lub uszkodzone elementy – RAM, karty graficzne, kondensatory, układy scalone, dyski twarde – są wymieniane, a maszyna przechodzi całkowite wymazanie danych. Laptop poleasingowy jest następnie testowany, wizualne wady naprawione, a nowy system operacyjny jest instalowany przed wysyłką do nowego domu.

Ostatnie o czym wspomnieliśmy jest kluczowe – instalacja systemu operacyjnego Kupując laptop poleasingowy wybierz sprzedawcę, który oferuje legalne oprogramowanie na licencji. Jednym z takich miejsc jest sklep TanieKomputery.pl, w którym kupisz sprawdzony sprzęt poleasingowy i oryginalny system Windows.

Po kontroli, czyszczeniu, przywróceniu do ustawień fabrycznych i naprawie laptop poleasingowy jako jednostka certyfikowana wraca w dobrym stanie technicznym do sprzedawcy lub producenta do ponownej sprzedaży w obniżonej cenie.

Laptop poleasingowy: czy warto? Wskazówki dotyczące zakupu

Decydując się na laptopa poleasingowego, istnieje kilka kluczowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Od gwarancji, przez testowanie sprzętu, po rozumienie różnic między poleasingowym a certyfikowanym.

Wskazówka 1: Zdobądź roczną gwarancję, jeśli to możliwe. Upewnij się, że sprzęt ma solidną gwarancję – rok jest uważany za standard. Nie kupujesz przecież sprzętu z bagażnika samochodu!

Wskazówka 2: Od razu przetestuj swój laptop. Otwierając pudełko, powinieneś zobaczyć coś co lśni, nie coś, co wygląda jakby właśnie wróciło z wojny. Sprawdź ekran, klawiaturę i ogólny stan laptopa.

Wskazówka 3: Poznaj różnicę między laptopem poleasingowym a używanym. Zrozumienie, gdzie kupujesz i jakie masz gwarancje, jest kluczowe.

Wskazówka 4: Możesz podarować poleasingowy laptop jako prezent. Czasami to, co już było w użyciu, może sprawić ogromną radość, szczególnie jeśli jest w świetnym stanie.

Jak dokładnie sprawdzić laptop poleasingowy przed zakupem?

Decydując się na zakup laptopa poleasingowego, możesz natrafić na świetne okazje, ale też na potencjalne pułapki. Nie każdy z nas jest ekspertem od sprzętu komputerowego, więc oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci dokonać mądrego wyboru, nawet jeśli nie znasz się na laptopach.

1. Sprawdzenie zewnętrznego stanu laptopa
Zacznij od zewnętrznej inspekcji. Spójrz na laptopa jak na używany samochód: małe rysy na obudowie są akceptowalne, ale duże wgniecenia czy pęknięcia mogą sygnalizować, że urządzenie doświadczyło poważniejszych wypadków. Otwórz i zamknij pokrywę laptopa, sprawdź, czy zawiasy są stabilne i nie wydają niepokojących dźwięków. To trochę jak sprawdzanie drzwi w samochodzie – powinny zamykać się płynnie i cicho.

2. Klawiatura i touchpad
Przejdź do klawiatury – serca każdego laptopa. Naciśnij każdy klawisz i upewnij się, że reagują one odpowiednio. Klawisze nie powinny być luźne czy trudne do wciśnięcia. Pomyśl o klawiaturze jak o kuchennym blacie – chcesz, aby był czysty i nieuszkodzony, by przyjemnie się z niego korzystało. Sprawdź także touchpad – czy jest odpowiednio czuły na Twoje dotknięcia, czy może reaguje jak stara, zacinająca się szuflada?

3. Ekran
Ekran to okno do cyfrowego świata. Uruchom laptopa i zwróć uwagę na kolory i jasność wyświetlacza. Szukaj martwych pikseli – to takie małe czarne lub kolorowe kropki, które nie zmieniają koloru niezależnie od tego, co jest wyświetlane. Możesz użyć specjalnych stron internetowych lub aplikacji do testowania ekranu. Wyobraź sobie, że ekran to Twoje okulary – chcesz, aby były czyste i bez rys, abyś mógł cieszyć się wyraźnym widokiem.

4. Bateria
Bateria w laptopie poleasingowym może nie być już w pierwszej młodości. Sprawdź, jak długo laptop działa na baterii bez podłączenia do ładowarki. To trochę jak testowanie baterii w zegarku – jeśli szybko się wyczerpuje, być może będzie trzeba ją niedługo wymienić.

5. Porty i połączenia
Na koniec, sprawdź wszystkie porty USB, wejście na słuchawki, porty HDMI – wszelkie miejsca, gdzie możesz podłączyć zewnętrzne urządzenia. To jak upewnianie się, że wszystkie drzwi i okna w domu dobrze się zamykają i nie ma z nimi problemów.

Podsumowując, kupno laptopa poleasingowego może być świetnym wyborem dla Twojego portfela, ale tylko wtedy, gdy podejdziesz do tego z rozwagą. Nie bój się prosić sprzedawcę o możliwość przetestowania sprzętu na miejscu lub o zapewnienie dodatkowych zdjęć i informacji, jeśli decydujesz się na zakup przez internet.

Na podstawie: laptopmag.com

 • Najlepsze laptopy poleasingowe w 2024 roku. Zestawienie
  To marki, które znawcy laptopów znają na pewno: Apple, Dell, Alienware. To własnie one znalazły się w naszym zestawieniu najlepszych laptopów poleasingowych 2024 roku. Zobacz, jakie mają ceny, jakie parametry oferują i dlaczego warto je wybrać właśnie w wersji poleasingowej.
 • Jaki laptop poleasingowy warto wybrać w 2023 roku? Porównanie najlepszych modeli
  Poprzednie lata wymusiły na wielu z nas pracę z domu, sprawiły, że każdy, kto pracował zdalnie musiał mieć własnego laptopa. Dlatego też zaczęliśmy interesować się ofertami taniego sprzętu. Laptopy poleasingowe okazały się dobrym wyborem, jeśli nie chciałeś przepłacać i stały się bardziej popularne. W 2023 po pozytywnych doświadczeniach z tego rodzaju sprzętem zaczynamy mocniej skupiać się na specyfikacji, parametrach i wyposażeniu laptopa. Zatem jaki laptop poleasingowy wybrać w 2023?. Wciąż galopujący postęp technologiczny przynosi nowe modele i możliwości, z których chcemy korzystać, by usprawniać swoją pracę. Laptopy poleasingowe stają się coraz bardziej popularne ze względu na swoją atrakcyjną cenę i dostęp do wysokiej jakości sprzętu. Przyjrzymy się w tym artykule kluczowym kwestiom dla osób szukających poleasingowych laptopów w roku 2023. Porównamy różne modele, przeanalizujemy parametry techniczne oraz omówimy najnowsze trendy. Jeśli interesuje Cię, jakie możliwości oferują laptopy poleasingowe w roku 2023 i jak wybrać najlepszy model dla siebie, to dostarczymy Ci odpowiedzi.
 • Laptopy poleasingowe Allegro: Przewodnik po zakupach i oszczędnościach
  Witamy w naszym przewodniku po zakupach i oszczędnościach dotyczących laptopów poleasingowych na platformie Allegro. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje sposobów na oszczędność, nie rezygnując przy tym z wysokiej jakości sprzętu komputerowego. Jeśli jesteś jednym z takich osób i rozważasz zakup laptopa, laptopy poleasingowe na Allegro mogą być dla Ciebie interesującą opcją.
 • Czy poleasingowe laptopy Fujitsu są dobre?
  Poleasingowe laptopy Fujitsu, podobnie jak wiele innych marek sprzętu komputerowego, zyskały popularność na rynku wtórnym ze względu na swoją atrakcyjność cenową w porównaniu do nowych modeli. Ale czy niska cena zawsze idzie w parze z jakością? Czy warto zainwestować w używany laptop Fujitsu? Czy można na nich polegać pod względem wydajności i trwałości? W tym artykule przeanalizujemy różne aspekty związane z poleasingowymi laptopami Fujitsu, aby pomóc Ci zrozumieć, czy są one dobrą opcją dla Ciebie. Rozważymy takie elementy jak wydajność, niezawodność, trwałość i wartość za cenę, a także potencjalne wady związane z zakupem sprzętu poleasingowego.
 • Czy warto kupować ultrabooki poleasingowe?
  Ultrabooki poleasingowe to laptopy wysokiej klasy, które były wcześniej używane, ale po zakończeniu umowy leasingowej zostały zwrócone, zrekonfigurowane i ponownie wprowadzone na rynek. Są to urządzenia, które są nie tylko lekkie i cienkie, ale także wydajne i trwałe, co sprawia, że są popularnym wyborem dla osób szukających wysokiej jakości sprzętu komputerowego w przystępnej cenie.
 • Laptopy poleasingowe najtaniej to oszustwo?
  Ponieważ poziom inflacji rośnie szybciej niż przysłowiowy „ktoś” na drożdżach, sądzę, że to dobry moment, aby porozmawiać o ultra-budżetowych laptopach. O tym, gdzie kupić laptopy poleasingowe najtaniej, dlaczego akurat te i jak wybrać je rozsądnie, zwłaszcza jeśli myślisz o zakupie do nauki lub pracy. W tym artykule mam na myśli laptopy, których cena w Polsce wynosi mniej niż 1500 złotych. Lenovo Thinkpad T560, HP EliteBook 745 G6 i Dell Latitude 5490 to doskonałe przykłady.
 • Laptopy poleasingowe: jaki wybrać?
  Na co zwrócić uwagę przy wyborze odnowionego laptopa z wysokiej, niskiej i średniej półki cenowej Kupując poleasingowy laptop, to oczywiste, że oszczędzasz pieniądze i że wybór nie jest najłatwiejszy. Zastanawiasz się: jaki wybrać? Który będzie najlepszy? Za jaką kwotę? Pojawia się sporo pytań i postaramy się na nie udzielić odpowiedzi tak, żeby kolejny zakup był prosty i szybki.
 • Laptopy poleasingowe – Dystrybutor
  Laptopy poleasingowe są bardzo poszukiwane przez konsumentów na całym świecie, a popyt na nie rośnie z roku na rok, zaostrzony przez pandemię. W tym artykule przedstawimy dystrybutorów, u których warto zaopatrywać się w laptopy poleasingowe, w celu odsprzedaży i jak przekształcić to w dochodowy biznes.
 • Laptopy Poleasingowe – Hurtownia
  Poleasingowe laptopy stały się kluczowymi elementami technologii dla firm, rządów i systemów szkolnych walczących o utrzymanie działalności podczas pandemii COVID-19. Dobry, używany sprzęt komputerowy stał się trudny do znalezienia, tym bardziej w sprzedaży hurtowej. Firmy zostały zmuszone do zmiany sposobu prowadzenia działalności. Sprzedaż prowadzona jest głównie telefonicznie lub online. Szkoły, uczelnie i uniwersytety nadal promują nauczanie zdalne, aby chronić życie swoich pracowników i studentów. 
 • Czy warto kupić poleasingowego laptopa z ekranem dotykowym?
  Ekrany dotykowe zawładnęły już naszymi telefonami i tabletami, ale czy jest na nie miejsce w naszych laptopach? Cóż, zależy kogo zapytać. Poleasingowe laptopy z ekranem dotykowym z pewnością mają kilka świetnych funkcji, ale mają też kilka wad, które sprawiają, że są mniej atrakcyjne dla niektórych użytkowników. Jak więc laptop z ekranem dotykowym wypada w porównaniu z laptopem bez ekranu dotykowego?